Sportas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Konservatoriai siūlo sukurti pilietybės netekimo mechanizmą“

2022 m. rugpjūčio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Ketvirtadienį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai, reaguodami į Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko priimtą sprendimą pasirodyti Sočyje, registravo Pilietybės įstatymo pakeitimus, kuriais asmuo, palaikydamas valstybę, keliančią grėsmę Lietuvos saugumui, gali netekti pilietybės. Toks pilietybės netekimo pagrindas būtų taikomas tik asmenims, įgijusiems pilietybę išimties tvarka.

Siūlomame įstatymo projekte numatoma, kad asmuo Lietuvos Respublikos pilietybės gali netekti, jei atlieka veiksmus, keliančius grėsmę Lietuvos valstybės saugumui ir interesams arba asmuo palaiko valstybę, keliančią grėsmę Lietuvos ir kitų regiono valstybių ir valstybių sąjungininkių saugumui, pažemina Lietuvos valstybės vardą.

Projekto iniciatorė Seimo narė Dalia Asanavičiūtė teigia, kad Kremliaus ruporo Dmitrijaus Peskovo žmonos Tatjanos Navkos renginyje Sočyje dalyvauti pasirinkusi žinoma pora pažemino Lietuvos valstybės vardą, anot parlamentarės, dabar svarbu imtis įstatymų pakeitimų, kuriais būtų galima sukurti pilietybės netekimo mechanizmą.

 „Labai liūdna, kad šio baisaus Rusijos karo Ukrainoje fone turime numatyti papildomus atvejus, kurie sukurtų atskirą pilietybės netekimo mechanizmą, tačiau būtent dabar turime būti principingi ir aiškiai nubrėžti, kad Lietuvos pilietybė, suteikta išimties tvarka, turi ne tik privilegijas, bet ir pareigas. Viena iš pareigų – nekenkti Lietuvos, regiono ir sąjungininkų saugumui ir nepalaikyti agresorių valstybių“, – teigia teisės akto iniciatorė D. Asanavičiūtė.

Pilietybės įstatymo pakeitimą registravo TS-LKD frakcijos nariai: Dalia Asanavičiūtė, Stasys Šedbaras ir Andrius Vyšniauskas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą