Įvairenybės

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Dėl taršos skandalo inicijuojamas išvažiuojamasis Seimo Aplinkos komiteto posėdis ir klausimo svarstymas Antikorupcijos komisijoje“

2020 m. sausio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

         

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai Aistė Gedvilienė ir Paulius Saudargas kartu su Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu Simonu Gentvilu ir Mišrios Seimo narių grupės atstovu Andriumi Mazuroniu inicijuoja neeilinį išvažiuojamąjį Aplinkos komiteto posėdį dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos, kad kartono gamyba užsiimanti įmonė „Grigeo Klaipėda“ didžiąją dalį nevalytų nuotekų išleidžia į Kuršių marias ir, anot prokuratūros, veikia tyčia bei darydama didelę žalą gamtai – tarša apie 100–130 kartų viršija leistinas normas. Posėdis numatomas sausio 10 d., penktadienį, 11 val. Klaipėdos miesto savivaldybėje.

Tuo pačiu TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Antikorupcijos komisiją, prašydama į artimiausio posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimus, ar kontroliuojančios gamtos apsaugą institucijos po patikrinimų žinojo apie situaciją „Grigeo Klaipėda“, kokių veiksmų buvo imtasi, kad būtų pašalintos galimai korupcinės veikos, ir kas atsakingas dėl laiku nepriimtų sprendimų, kurie padarė didžiulę žalą gamtai.

„Susidariusią situaciją reikia vertinti labai kritiškai. Tai nėra vien tik lokalus incidentas. Viena vertus, AB „Grigeo Klaipėda“ yra stambi ir reputaciją turinti įmonė, todėl šis skandalas paveiks visą sektorių ir valstybę. Kita vertus, pastaruoju metu Lietuvą krečia virtinė aplinkosauginių incidentų, pradedant nuotekomis Neryje, baigiant padangų gaisru Alytuje. Akivaizdu, kad reikalingas naujas strateginis požiūris į aplinkos taršos kontrolę. Dabar iš viešojoje erdvėje pateiktos informacijos nėra aišku, kokio masto žala Kuršių mariose padaryta ir kodėl tokia situacija susiklostė, kiek laiko tai tęsėsi. Būtina kuo greičiau viską išsiaiškinti ir siekti, kad žala gamtai ir valstybei būtų atlyginta ir kad ateityje tokie nusikaltimai nesikartotų“, – pažymėjo A. Gedvilienė ir P. Saudargas.

Kartu parlamentarai ragina į posėdį pakviesti Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovus, Aplinkos apsaugos departamento vadovą, Aplinkos apsaugos agentūros atstovus, Aplinkos ministerijos atstovus, Nacionalinio sveikatos centro atstovus, taip pat kuruojantį Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrą, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovus ir įmonės „Grigeo Klaipėda“ atstovus.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą