Sveikata

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Paulės Kuzmickienės, Monikos Navickienės ir Justo Džiugelio pranešimas: parlamentarai ragina socialinės apsaugos ir darbo ministrą užtikrinti globos įstaigų darbuotojų ir globotinių saugumą

2020 m. balandžio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Paulė Kuzmickienė, Monika Navickienė ir Justas Džiugelis, reaguodami į situaciją globos namuose Nemenčinėje ir Klaipėdos hospise, kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, prašydami užtikrinti visų – tiek valstybinių, tiek ir privačių – globos įstaigų  darbuotojų ir globotinių saugumą, užkirsti kelią galimam COVID-19 plitimui.

„Būtina atsakyti į klausimus, ar įstaigos yra tinkamai pasiruošusios dirbti šiuo laikotarpiu, ar turi pakankamai apsaugos priemonių, ar imasi visų reikiamų priemonių globojamiems asmenims apsaugoti. Taip pat būtina nepamiršti ir ten dirbančių asmenų: ar jie žino, kaip tinkamai apsaugoti save ir kitus, ar moka naudotis apsaugos priemonėmis, ar yra gavę reikiamas instrukcijas karantino laikotarpiui?“ – klausia Paulė Kuzmickienė.

Konservatorių teigimu, kartu su įstaigų patikrinimu būtina parengti ekstremalios situacijos valdymo globos namuose planą, kuriame būtų numatyti aiškūs veiksmų algoritmai, priemonės ir atsakomybės.

Globos namuose gyvenantys asmenys yra didžiausios rizikos grupėje, todėl jų apsauga privalo būti prioritetinė, tačiau kaip parodė situacija Nemenčinėje ir Klaipėdoje, įstaigos ne tik nėra tinkamai pasiruošusios, bet dar ir galimai užsiima nelegalia veikla.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą