Studijos

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Andriaus Kupčinsko ir Sergejaus Jovaišos pranešimas: „Kauno sporto halės remontas: tvarkybos darbų projektas neatitiko teisės aktuose nustatytų reikalavimų“

2020 m. birželio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos nariai Andrius Kupčinskas ir Sergejus Jovaiša kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą (KPD), ragindami skubiai reaguoti ir imtis neatidėliotinų veiksmų dėl vykdomo kultūros paveldo objekto – Kauno sporto halės – niokojimo ir kapitalinio „atnaujinimo“ arba tiksliau vadinamojo „euroremonto“. 

Kauno m. savivaldybės užsakymu vykdomas paveldinės Sporto halės kapitalinis remontas, pritaikant ją daugiafunkciam centrui, tačiau pagal SĮ „Kauno planas“ parengtą projektą, vykdant remontą buvo nugriauti visi priestatai, stadiono pietrytinio įėjimo laiptai, taip pat išgriautos beveik visos pastato konstrukcijos, iš naujo perstatytas Sporto halės interjeras, neatpažįstamai keičiama ir fasadų architektūra. Halės stoglangiai virto nefunkcionaliomis aklinomis dėžėmis, nė iš tolo neprimenančiomis grakščių inžinieriaus A. Rozenbliumo stiklo formų.

„Iš KPD pateikto atsakymo paaiškėjo, kad 2018 m. KPD sudaryta laikinoji komisija savo išvadose dėl Sporto halės remonto kapitalinio remonto nurodė, kad tvarkybos darbų projektas neatitinka minėtose išvadose nurodytų teisės aktų ir nurodė KPD Kauno skyriui užtikrinti, kad tvarkybos darbai būtų vykdomi tik parengus naują tvarkybos projekto laidą ir išduotą leidimą tokiam projektui vykdyti. Panašu, kad Sporto halės remonto darbai buvo vykdomi neparengus naujo projekto ir neturint išduoto leidimo tokiam projektui vykdyti, o KPD Kauno skyrius nesukontroliavo, kaip įgyvendinami KPD laikinosios komisijos išvadose pateikti pasiūlymai“, – teigia A. Kupčinskas.

Anot S. Jovaišos, kyla pagrįstas klausimas, kokios vertingosios paveldo savybės išliks ir kuo virsta geriausia 1939 metų Europos krepšinio čempionato arena bei kas suderino tokį „euroremonto“ projektą. „Ar tai padės Kaunui siekiant UNESCO Pasaulio paveldo statuso, turint mintyje tai, kad vieni pagrindinių kriterijų patenkant į Pasaulio paveldo sąrašą yra unikalumas, vientisumas ir autentiškumas? Pagaliau, ar buvo atsižvelgta ir įvertinta sporto bendruomenės nuomonė dėl šio pastato, vertingo ir savo sportine praeitimi bei istorija?“ – klausia S. Jovaiša.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą