Politika ir teisė

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupė kviečia Kazachstano konfliktą spręsti taikiu valdžios ir visuomenės dialogu

 

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupė, su nerimu stebėdama padėtį Kazachstane, kur kilo protestai ir neramumai visuomenei išreiškus nepasitenkinimą dėl dvigubai išaugusios suskystintų naftos dujų kainos, priėmė pareiškimą, kuriuo išreiškė viltį, kad susidariusi sudėtinga Kazachstano vidaus padėtis gali būti išspręsta taikiomis priemonėmis, valdžios ir visuomenės dialogu, laikantis teisės viršenybės principo ir tarptautinių įsipareigojimų, tarp jų spaudos laisvės ir pagrindinių saviraiškos laisvių užtikrinimo.

Grupė reiškia nuoširdžią užuojautą Kazachstano žmonėms dėl aukų ir sugriovimų ir kviečia abi konfliktuojančias šalis išlaikyti rimtį, vengti veiksmų, galinčių išprovokuoti tolesnę agresiją, smurtą, ar perteklinės jėgos panaudojimą.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupė tikisi, kad Kazachstanui pavyks susidoroti su iškilusiais sunkumais.

Pareiškimu taip pat išreikšta viltis ir ateityje išlaikyti puikius mūsų valstybių dvišalius santykius tiek politiniu, tiek ekonominiu, tiek kultūros lygmenimis.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės pareiškimas.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą