Politika ir teisė

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininko Raimundo Lopatos pranešimas

2022 m. rugsėjo 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Ateities komiteto pirmininkas, Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininkas Raimundas Lopata trečiadienį telefonu kalbėjosi su Armėnijos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos Armėnijos ir Lietuvos draugystės grupės pirmininku Arsenu Torosjanu.

Pokalbio metu A. Torosjanas informavo, kad rugsėjo 13 d. naktį Azerbaidžano ginkluotosios pajėgos, naudodamos artileriją ir stambaus kalibro ginkluotę, pradėjo intensyvų suverenios Armėnijos teritorijos palei visą Armėnijos ir Azerbaidžano sieną apšaudymą, tyčia taikantis į civilinę infrastruktūrą. Jis pabrėžė, kad užpultos jau pripažintos Armėnijos teritorijos, esančios toli nuo Kalnų Karabacho. Armėnijos pusė patyrė didelius karinės technikos nuostolius, yra aukų tarp kareivių ir taikių civilių gyventojų.

Pastarosiomis dienomis Azerbaidžano karinė ir politinė vadovybė naudojo karą ir neapykantą kurstančią retoriką, skleisdama melagingą informaciją, kad Armėnija provokuoja karinį konfliktą. A. Torosjanas pakvietė Lietuvą pasmerkti Azerbaidžano inicijuotą karinę eskalaciją ir paraginti nedelsiant nutraukti priešiškus veiksmus prieš Armėniją.

Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupė rengia pareiškimą dėl susidariusios padėties Armėnijoje, kuris bus išplatintas ketvirtadienį.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą