Studijos

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai Vyriausybei teiks savo pasiūlymus dėl numatytų investicijų į švietimą, mokslą ir inovacijas

2021 m. balandžio 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas šios dienos posėdyje svarstė Europos Komisijos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) nacionalinio plano projektą „Naujos kartos Lietuva“ ir gilinosi į švietimo, mokslo ir inovacijų srityse planuojamas investicijas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, taip pat Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai pristatė RRF  lėšomis Lietuvoje numatomas įgyvendinti reformas švietimo ir mokslo srityse. Tam numatoma skirti iki 489 mln. eurų. Komiteto nariai numato jau kitą savaitę šiuo klausimu pateikti savo pastabas ir pasiūlymus Vyriausybei ir atsakingoms institucijoms.

Komiteto nariams daugiausiai klausimų kilo dėl vieno iš prioritetinių Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projektų – Tūkstantmečio mokyklų pažangos programos – kuriai iš RRF lėšų numatoma skirti 210 mln. eurų. Dalis Komiteto narių pabrėžė, kad iki šiol nėra aišku, kaip tokios mokyklos bus formuojamos, kaip tai prisidės prie švietimo sistemos ir mokinių pasiekimų netolygumo mažinimo.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius akcentavo, kad įgyvendinant Tūkstantmečio mokyklų pažangos programą, bus itin glaudžiai bendradarbiaujama su savivaldybėmis ir siekiama ne kurti elitines ugdymo įstaigas, o plėtoti šiuolaikiškų, atvirų mokyklų,  kuriose kiekvienam mokiniui būtų prieinamos šiuolaikinės ugdymo  priemonės ir  infrastruktūra, tinklą. Taip pat buvo akcentuota, kad tai galėtų būti pradžia visų šalies mokyklų pokyčiams ateityje.

Komiteto nariai diskutavo dėl numatomų investicijų studijų, mokslo ir inovacijų srityse. Buvo keliami klausimai dėl studijų programų kokybės gerinimo, studijų finansavimo, dėstytojų darbo sąlygų gerinimo, investicijų į mokslinius tyrimus didinimo. Daug klausimų kilo dėl numatomos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) pertvarkos ir jos tikslingumo.

Numatytas finansavimas bus skirtas, kai Europos Komisija patvirtins nacionalinį integruotą planą „Naujos kartos Lietuva“. Jį Vyriausybė turi parengti iki balandžio 30 d., finansavimas truktų iki 2026 m. rudens. Lietuvai iš viso yra numatyta 2,225 mlrd. eurų dotacijoms ir iki 3 mlrd. eurų paskoloms. 

Daugiau informacijos:

Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja Justina Paukštė

Tel. (8 5) 239 6715, el. p. justina.paukste@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą