Sveikata

Seimo sprendimu, visi apdraustieji medicininės reabilitacijos paslaugas gaus nemokamai

Seimas pritarė Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-5372), patikslindamas medicininės reabilitacijos skyrimo nuostatas.

Siekiant užtikrinti medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumą, efektyvumą ir taikymo aiškumą, įstatyme įtvirtinta, kad medicininės reabilitacijos paslaugos bus teikiamos apdraustiems asmenims pagal indikacijas bei biosocialinių funkcijų sutrikimo ar ligos sunkumo laipsnį, nepaisant jų socialinės grupės. Taip pat nustatyta, kad už medicininės reabilitacijos paslaugas bus mokama 100 proc. bazinės kainos, o už sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo paslaugas – 90 procentų bazinės kainos.

90 procentų sanatorinio gydymo paslaugų bazinės kainos apmokama:

1) už vaikų iki 7 metų gydymą;

2) už asmenų iki 18 metų, kurie teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, gydymą.

Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugų bazines kainas ir šių paslaugų apmokėjimo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms tvarką tvirtina sveikatos apsaugos ministras. Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugų bazinės kainos nustatomos įvertinus Valstybinės ligonių kasos ir Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nuomones (šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija).

Pagal šiuo metu galiojančias nuostatas, medicininės reabilitacijos paslaugos yra kompensuojamos tik vaikams iki 18 metų, asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažintiems I grupės invalidais), ar asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba asmenims, kurie yra siunčiami baigti gydymo po sunkios ligos ar traumos.

Pakeitimams pritarė 125 Seimo narių, nė vienas nebalsavo prieš, vienas parlamentaras susilaikė.

Pataisos įsigalios šių metų birželio 1 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą