Įvairenybės

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė pataisoms, gerinančioms neįgaliųjų padėtį

2021 m. birželio 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

Birželio 16 d. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisoms (įstatymo projekto Nr. XIIIP-5279(2)), kuriomis patobulinta netekto darbingumo ir senatvės pensijų apskaičiavimo tvarka asmenims, iki 2017 m. gruodžio 31 d. gavusiems netekto darbingumo (invalidumo) pensijas.

Šių asmenų įgyti pensijų apskaitos vienetai galės būti apskaičiuojami ne vien pagal tuos pačius asmens draudžiamųjų pajamų koeficientus, pagal kuriuos anksčiau buvo apskaičiuota netekto darbingumo (invalidumo) pensija, bet ir tokiu pat būdu, kaip pensijų apskaitos vienetai nustatomi anksčiau pensijų negavusiems asmenims. Alternatyvaus skaičiavimo būdo nustatymas leis išvengti net ir pavienių atvejų, kai dėl anksčiau gautos netekto darbingumo (invalidumo) pensijos, po 2018 m. sausio 1 d. skiriama netekto darbingumo ar senatvės pensija yra mažesnė už tą, kuri būtų apskaičiuota netekto darbingumo pensijos negavusiam asmeniui.

Pataisomis taip pat nustatyta, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2021 m. gruodžio 31 d. paskirtos socialinio draudimo senatvės pensijos ir netekto darbingumo pensijos, kurių gavėjams iki 2017 m. gruodžio 31 d. buvo paskirtos netekto darbingumo (invalidumo) pensijos, perskaičiuojamos nuo 2022 m. sausio 1 d. pagal šio įstatymo nuostatas, jei jų gavėjams tai naudinga. Perskaičiuotos pensijos jų gavėjams pradedamos mokėti ne vėliau kaip 2022 m. vasario 28 d., kartu su perskaičiuota pensija išmokant pensijos nepriemoką, susidariusią nuo 2022 m. sausio 1 d. Papildomų prašymų pensijai perskaičiuoti gavėjams teikti nereikės.

Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas inicijavo Seimo Peticijų komisija (tenkinant pareiškėjų peticijoje pateiktą siūlymą).

Įstatymo projektui dar turi pritarti Seimas.

 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengta informacija

Tel. (8 5) 239 6775

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą