Įvairenybės

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pasisako už nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencinių priemonių stiprinimą  

2021 m. rugsėjo 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Rugsėjo 15 d. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Vyriausybės inicijuotam Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo Nr. IX-1672 4, 15 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektui (Nr. XIVP-611), Valstybinės darbo inspekcijos įstatymo Nr. IX-1768 1, 4, 8, 9, 11 straipsnių, priedo pakeitimo ir Įstatymo papildymo 111 straipsniu įstatymo projektui (Nr. XIVP-612) ir Administracinių nusižengimų kodekso 96 ir 98 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui (Nr.XIVP-613).

Šiais įstatymų projektais siūloma nustatyti darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus savarankiškai dirbantiems asmenims, vykdantiems savarankišką veiklą statybvietėse, taip pat  siekiama nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos, užtikrinant saugos ir sveikatos reikalavimų, taikomų savarankiškai dirbantiems asmenims, laikymąsi.

Pakeitimais būtų nustatyta: savarankiškai dirbančių asmenų pareiga įgyvendinti priemones, kad darbo vietos, darbo priemonės, darbo aplinka statybvietėje atitiktų darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus; laikytis darbo priemonių ir asmeninių apsaugos priemonių naudojimo reikalavimų, saugos ir sveikatos koordinatorių nurodymų; bendradarbiauti su statybvietėje dirbančiais darbdaviais ir kitais savarankiškai dirbančiais asmenimis. Kartu būtų įtvirtinta galimybė Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių darbo inspektoriams ir pareigūnams (nustatant jų teises ir pareigas) dalyvauti patikrinimuose Lietuvos teritorijoje. 

 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengta informacija

Tel. (8 5) 239 6778

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą