Studijos

Seimo skaitykloje pristatoma naujausia Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Romo Gudaičio knyga „Vėlyva malda“

Balandžio 13 dieną, 15 val. Seimo skaitykloje bus pristatyta naujausia Kovo 11-osios Akto signataro Romo Gudaičio knyga „Vėlyva malda“.

Pokalbį, kuriame dalyvaus autorius signataras R. Gudaitis ir literatūrologas dr. Vilius Gužauskis, knygos ištraukas skaitys Juozas Šalkauskas, moderuos Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Kumža.

Signataras Česlovas Juršėnas popietėje pasidalins prisiminimais, kaip gelbėjo R. Gudaičio straipsnį nuo sunaikinimo.

Knygos pristatymą dainomis paįvairins kamerinio choro „Post scriptum“ solistas Marius Naruševičius.

R. Gudaitis vienas pirmųjų iš rašytojų aktyviai įsijungė į Sąjūdžio veiklą. Valentinui Sventickui, kuriam likimas lėmė kartu dirbti Rašytojų sąjungoje, teko matyti kaip rašytnamio tarnautojas tapo „apsėstuoju“ – sąjūdiškų idėjų tvirtintoju ir atkakliu, nesulaikomu Atgimimo darbininku. Paminėdamas straipsnį „Mes iš peršautų dainų krašto“ V. Sventickas konstatuoja – tolesnė jo gyvenimo ir kūrybos trajektorija tapo aiški. Beje, Kovo 11-osios Akto signataras Bronius Genzelis, taip pat minėdamas šį straipsnį, kuris tapo savotiška Atgimimo spaudoje pradžia, tvirtina, kad straipsnis susilaukė griežtos reakcijos iš Lietuvos marionetinės valdžios. Bet būtent tuo metu R. Gudaitis išgarsėjo kaip Atgimstančios Lietuvos politikas.

Įsiklausykime į šiuos R. Gudaičio žodžius: „Mes ateiname į literatūrą savo gyvenimais kūryboje ir išeiname, mus pastebi, vertina ar nepelnytai nutyli stumdami į pašales, o neįmenamos didžios paslaptys lieka! Kas mes – atsakys tik laikas.“

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą