Verslas

Seimo Pirmininko pavaduotojo Vytauto Mitalo pranešimas: parlamentaras siūlo pratęsti PVM lengvatos taikymą maitinimo paslaugoms

2022 m. balandžio 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas įregistravo įstatymo projektą, kuriuo būtų iki 2023 m. pabaigos pratęstas 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo taikymas maitinimo paslaugoms.

PVM lengvata maitinimo sektoriui buvo nustatyta pernai siekiant padėti nuo COVID-19 pandemijos ypač nukentėjusiam verslui. Jos galiojimas baigsis metų pabaigoje.

„Maitinimo paslaugas daugiausia teikia smulkusis ir vidutinis verslas, šiuo metu jis vis dar moka susikaupusias skolas, per pandemiją atidėtus mokesčius. Situaciją apsunkina ir atsigavimą po karantino stabdo vis didėjantys ir nauji iššūkiai – kainų, darbo užmokesčio augimas, daugiau kaip trečdaliu didėję komunalinių paslaugų ir elektros kaštai, drastiškai kritęs užsienio turistų skaičius. Dėl to antroje metų pusėje siūlysiu įvertinti, ar bendras ekonomikos atsigavimas lems ir maitinimo sektoriaus atsigavimą“, – sako siūlymo iniciatorius, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

Viešojo maitinimo įstaigų asociacijos duomenimis, įsiskolinimų maitinimo verslas turi ateinantiems 3–4 metams. Vidutiniškai per pandemiją smulkus ir vidutinis maitinimo verslas sukaupė po 80–130 tūkst. eurų skolų, kurias šiuo metu reikia grąžinti ir valstybei, ir nuomotojams.

„Vienus metus taikomas mažesnis mokestis padeda labiausiai nukentėjusiam verslui atsistoti ant kojų, pratęstas metams – padėtų ant jų išsilaikyti. Dabartinės ekonominės projekcijos ir ypač turizmo sektoriuje tvyrantis neapibrėžtumas leidžia manyti, kad šių kojų nukirsti nereikia“, – teigia V. Mitalas.

Laisvės frakcijos seniūnas pabrėžia, kad 2022 m. maitinimo paslaugų sektoriuje dirba dešimtys tūkstančių darbuotojų. Nuo jo sėkmingos veiklos bent iš dalies priklauso ir kiti sektoriai, tokie kaip didmeninė prekyba maisto produktais ir gėrimais bei vietinis žemės ūkis, dalį savo produkcijos tiekiantis būtent šio sektoriaus įmonėms.

9 proc. PVM tarifas taikomas maitinimo paslaugoms ir išsinešti tiekiamam maistui, išskyrus alkoholinius gėrimus.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą