Verslas

Seimo Pirmininko pavaduotojo Vytauto Mitalo pranešimas: parlamentaras registruoja siūlymą pratęsti PVM lengvatą maitinimo paslaugoms metams

2022 m. lapkričio 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Ketvirtadienį Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas registruoja pasiūlymą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo projektui, kuriuo 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo taikymas maitinimo paslaugoms būtų pratęstas metams – iki 2023 m. pabaigos.

Pasak V. Mitalo, toks lengvatos laiko tarpas yra teisingiausias.

„Mūsų siūlymas nuo pradžių buvo PVM lengvatą maitinimo sektoriui pratęsti būtent metų laikotarpiui, nes tai yra tiesioginė ir aiški parama verslo subjektams sudėtingu ekonominiu laiku. Vyriausybė ilgai nesakė, ar apskritai siūlys lengvatą pratęsti, o Biudžeto ir finansų komiteto pozicija keitėsi atsižvelgiant į politines aplinkybes. Visgi mes esame skolingi šiam sektoriui aiškumą ir stabilumą, ir liekame prie savo siūlymo pratęsti lengvatą metams“, – nurodo Laisvės frakcijos seniūnas.

Siūlyme pabrėžiama, kad sumažintas PVM tarifas nesukurs valstybei papildomų nuostolių, kadangi potencialų netekimą kompensuos iš šešėlio ištrauktos lėšos – didėjantis socialinio draudimo įmokų, gyventojų pajamų, pelno mokesčio surinkimas. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos duomenimis, šiemet šiame sektoriuje surinkta 83 proc. daugiau gyventojų pajamų mokesčio ir 69 proc. daugiau pelno mokesčio.

„Skaičiai kalba už save – sumažintas PVM tarifas padėjo, ypač smulkiajam verslui, atsistoti ant kojų. O tai yra itin svarbu jau vien dėl to, kad čia dirba dešimtys tūkstančių žmonių. Metams paliktas mažesnis PVM tarifas maitinimo paslaugų sektoriui yra tiesioginė ir greita pagalbos priemonė, kita vertus, subsidijos ir kompensacijos reikštų didesnes administravimo išlaidas valstybei ir verslui, pasiektų ne visus sektorius“, – sako V. Mitalas.

Dėl PVM lengvatos taikymo Seime galutinai turėtų būti balsuojama kitą savaitę.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą