Studijos

Seimo Pirmininkė: „Valstybę sukurti gali tik žmonės, pasijutę piliečiais“

2022 m. sausio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kviečia minėti vieną reikšmingiausių Lietuvos datų – Laisvės gynėjų dieną – ir prisiminti 1991-uosius, kai mūsų šalies žmonės, patyrę brutalią agresiją ir pasijutę piliečiais, tikrąja to žodžio prasme savimi saugojo tuomet dar trapią valstybę.

„Tuomet, Sausio 13-ąją, kiekvienas mūsų veiksmas turėjo platesnį kontekstą, tarptautinį atgarsį. Mus matė ne vien kaip besipriešinančius agresijai konkrečioje vietoje, bet ir kaip galimą laisvojo pasaulio dalį. Tą istorinę galimybę sėkmingai išnaudojome. Veikdami lokaliai prisidėjome prie globalių permainų.

Ši reikšminga patirtis šiandien vėl aktuali. Patirtis, kai drąsus žodis, darnus veiksmas ir tvirtas motyvas gali bendraminčius sutelkti, partnerius – įkvėpti, o nedraugus – sustabdyti. Tačiau tam reikia ne tik aiškių orientyrų, tvirtos pozicijos, bet ir santarvės tarp savų sienų.

Valstybę sukurti gali tik žmonės, pasijutę piliečiais. O apginti liberalios demokratijos vertybėmis paremtą valstybę – tik laisvų piliečių jėgoms. Būti piliečiu reiškia ginti savo valstybę. Būkime! Su Laisvės gynėjų diena!“ – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą