Studijos

Seimo Pirmininkė: „Šiandien laisvas žodis vėl sustiprėjo kaip ginklas prieš tironiją“

2022 m. gegužės 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikina Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Lietuvos žiniasklaidos atstovus, visus kuriančius lietuvių kalba ir puoselėjančius ją.

„Malonus sutapimas, kad šią savaitę sužinojome, jog pasauliniame žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva pakilo net 14 pozicijų ir šiuo metu yra pirmame dešimtuke! Puikus laimėjimas, rodantis, kad mūsų šalis gerbia laisvą žiniasklaidą ir laisvą žodį. O tai šiandien yra ypač svarbu, matome, kiek pastangų kovoje su Vakarų demokratija diktatoriškoji Rusija skiria propagandai. Laisvas žodis Rusijos ir Baltarusijos režimams kelia didžiausią baimę.

Gerindami savo žiniasklaidos laisvės indeksą rodome, kad mokame vertinti laisvo žodžio įtaką ir reikšmę. Be abejo, tokie pasiekimai nėra akmenyje iškalti, privalome nuolat stengtis išlaikyti laisvą ir sveiką aplinką, juolab dar yra ką keisti, kad žiniasklaidai būtų kuo mažiau barjerų visuomenės interesui ginti. Lietuvoje ne kartą mėginta riboti laisvą žodį, tačiau mūsų visuomenė jau atspari tokioms iniciatyvoms, tikiu, kad taip bus ir ateityje“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą