Studijos

Seimo Pirmininkė: „Ši diena primena, kad valstybė atsiranda ne iš prievartos, o iš laisvės ir savanoriško sąmoningų piliečių sambūrio“

2022 m. sausio 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kviečia šalies gyventojus minėti Lietuvos vėliavos iškėlimo Gedimino pilies bokšte 103-iąsias metines.

„Simboliška, kad metai prasideda Lietuvos vėliavos diena, kuria tradiciškai kasmet minime konkretų istorinį įvykį, kai 1919 m. sausio 1-ąją būrys savanorių Gedimino kalno bokšte iškėlė trispalvę kaip laisvės ženklą. Taip pat prisimename visus pilietiškus žmones, kurie aukojosi dėl laisvės ir valstybingumo. Kartu ši diena primena, kad valstybė atsiranda ne iš prievartos, o iš laisvės ir savanoriško sąmoningų piliečių, atsakingų už savo ateitį, sambūrio.

Metų pradžia yra geras laikas įsipareigoti kurti tokią ateitį, kurioje gera būtų visiems, išlikti budriems, turėti tikrų draugų ir nepamesti esminių orientyrų, kad išsaugotume nelengvai iškovotą valstybės nepriklausomybę. Nes šiandien vėl kaip niekada aktualūs Mažosios Lietuvos žurnalisto, aktyvaus visuomenės veikėjo ir lietuvybės skleidėjo Jono Vanagaičio žodžiai, tapę ankstyvojo nepriklausomybės laikotarpio leitmotyvu: „Būk sveika, būk laisva, Lietuva!“ Padarykime viską, kas nuo mūsų priklauso, kad taip ir būtų!“ – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą