Studijos

Seimo Pirmininkė reiškia užuojautą dėl žmogaus teisių gynėjo, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo rėmėjo Sergejaus Kovaliovo mirties

2021 m. rugpjūčio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu nuoširdžiai užjaučia Maskvoje mirusio Sovietų sąjungos disidento, politinio kalinio, žmogaus teisių gynėjo, Baltijos šalių nepriklausomybės rėmėjo, biologijos mokslų daktaro, genetiko Sergejaus Kovaliovo artimuosius, kolegas ir bendražygius.

„Netekome vieno iš garsiausių pasaulyje kovotojų už žmogaus teises Sergejaus Kovaliovo, nuosekliai palaikiusio Lietuvos laisvės kovotojus, bendradarbiavusio su SSRS okupuotos mūsų šalies disidentais, padėjusio Vakaruose platinti pogrindyje leistą „Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką“. Griūvant Sovietų sąjungai jis drąsiai palaikė Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimą, buvo su Lietuva 1990 metų kovo 11-ąją, jo paramą jautėme kruvinais 1991-aisiais“, – sako Seimo Pirmininkė ir reiškia užuojautą jo šeimai, artimiesiems, kolegoms bei bendražygiams visame pasaulyje.

1992 m. S. Kovaliovui įteiktas Sausio 13-osios atminimo medalis, 1999 m. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didysis kryžius, 2011 m. tapo pirmuoju Seimo įsteigtos Laisvės premijos laureatu.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą