Studijos

Seimo Pirmininkė: „Nepaisant to, kuriame pasaulio kampelyje gyvename, esame lietuviai“

Liepos 17 d., minėdama Pasaulio lietuvių vienybės dieną, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikina pasaulio lietuvius ir dėkoja užsienio lietuvių bendruomenėms, kurios buriasi, vienijasi, neleidžia pamiršti savo šaknų.

„Mūsų kelionė, prasidėjusi XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje, tapo viena didžiausių galimybių. Nors nuolat kas nors tai vadina pavojumi ar grėsme, aš sakyčiau priešingai. Globalios pasaulio Lietuvos jėgas auginate jūs ir jūsų protėviai. Patirtis, investicijos, gautos žinios keliauja pas mus ir grįžta pas jus. Nuolatinis ciklas, trunkantis jau antrą šimtmetį“, – teigia Seimo Pirmininkė.

Savo sveikinime parlamento vadovė pažymi, kad dažnai pabrėžiama, jog tautą apibrėžia tik tam tikroje geografinėje vietoje gyvenantys, ta pačia kalba kalbantys ir tų pačių tradicijų besilaikantys žmonės. Tačiau dabartiniame globaliame pasaulyje suprantame, kad ne gyvenamoji vieta apibrėžia tautą.

„Nepaisant to, kuriame pasaulio kampelyje gyvename, esame lietuviai. Mus sieja vienas – lietuviškumo – genas. Lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydis per Atlantą nutiesė vienybės tiltą tarp užsienyje ir Lietuvoje gyvenančių tautiečių. Vienybė sujungia įvairovę. Taip mes, individualūs ir išskirtiniai, išblaškyti po pasaulį ir gyvenantys Lietuvoje, tampame viena – lietuviais“, – teigia Seimo Pirmininkė.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą