Studijos

Seimo Pirmininkė: „Linkiu drąsos mokytis, klysti, įveikti iššūkius ir keisti pasaulį“

2022 m. rugsėjo 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikina moksleivius ir studentus, mokytojus ir dėstytojus, taip pat visą švietimo bendruomenę Mokslo ir žinių dienos proga.

„Matyt, kaip ir daugeliui, Rugsėjo 1-oji man primena vaikystę. Ypač ‒ pradines klases. Anuomet su klasės draugais eidavau į pamokas didelėmis akimis ir atvira širdimi, mus vedė unikalus vaikiškas smalsumas. Buvo kiek nedrąsu, bet kartu ir labai įdomu. Juk pasaulis – toks įvairiapusis ir nenuspėjamas! Neabejoju, kad šiandien kai kurie, ypač pirmokai, pirmakursiai ir pirmus mokslo metus pradedantys mokytojai, irgi jaučiasi tarsi Alisa, patekusi į stebuklų šalį ir veidrodžių karalystę.

Nuo to laiko, kai aš buvau vaikas, pasaulis smarkiai pasikeitė. Keisis jis ir toliau. Ir kuo toliau, tuo labiau. Dar neseniai kalbėjome apie svarbius pokyčius, susijusius su ketvirtąja pramonės revoliucija ir technologijų plėtra, dirbtinio intelekto integravimu į žmogaus gyvenimą. Dabar kalbame apie karą Ukrainoje ir Rusijos Federacijos energetinį šantažą. Susiduriame su iššūkiais, apie kuriuos vakar nė nebūtume pagalvoję.

Norėčiau jums palinkėti drąsos eiti mokslo keliu. Drąsos mokytis visą gyvenimą. Drąsos mokyti. Ir drąsos klysti, nes neklysta tik tie, kurie nieko nedaro, o jūsų tikslas – įveikti iššūkius ir keisti pasaulį! O mokytojams ir dėstytojams dar linkiu kantrybės ir išminties. Gražios šventės!“ – linki V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą