Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė: „Islandija išmokė palaikyti ir suprasti“

2023 m. vasario 11 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Lietuva visuomet bus dėkinga Islandijai ir jos žmonėms už istorinę drąsą ir palaikymą 1991-aisiais. Tų metų vasario 11-ąją Islandijos parlamentas – Altingas – priėmė rezoliuciją, kuria deklaravo, kad galioja 1922 m. nepriklausomos Lietuvos valstybės pripažinimas, ir paragino atkurti dvišalius diplomatinius santykius.

„Šis istorinis Islandijos žingsnis patvirtino, kad einame teisingu keliu, ir paskatino nenukrypti nuo jo. Kartu paragino taip pat pasielgti kitas šalis, kurios delsė pripažinti Lietuvą kaip nepriklausomą valstybę, nes naiviai tikėjo, kad griūvanti Sovietų Sąjunga suardys pasaulio taiką. Ji griuvo, bet nesuardė.

Lietuva išmoko ir neužmiršo šios pamokos. Nesvarbu, kiek dideli esame, kur kas svarbiau, kiek drąsos turime ir kaip suvokiame laisvę. Todėl po kiek daugiau nei trijų dešimtmečių bene pirma stojo į pagalbą Ukrainai, jau beveik metus ginančiai regiono, Europos, pasaulio taiką ir saugumą, į kuriuos kėsinasi Rusija. Kaip ir tada, dabar  kai kurios Vakarų pasaulio valstybės vis dar delsia. Linkiu joms islandiškos drąsos išreikšti aiškią savo poziciją. Ukraina pasitiki savimi, tačiau jai labai reikia mūsų palaikymo ir paramos. Tiek karui laimėti, tiek tapti ES ir NATO nare“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą