Įvairenybės

Seimo Pirmininkė: „Gerindami tarnybos ir gyvenimo sąlygas stipriname savo kariuomenę“

2022 m. birželio 10 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, norėdami stiprios ir motyvuotos kariuomenės, privalome užtikrinti geriausias sąlygas, pasirūpinti socialinėmis ir kitomis garantijomis, fizine ir emocine karių sveikata ne tik tarnybos metu, bet ir išėjus į atsargą. Tuo šiandien domėjosi Seimo Pirmininkė lankydamasi Rukloje (Jonavos r.) dislokuotuose Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ daliniuose.

„Buvo svarbu pamatyti ir iš pačių karių išgirsti apie tarnybos ir gyvenimo sąlygas, nuo kurių ypač priklauso jų fizinė ir emocinė sveikata. Susipažinau su kasdienybe ir išgirdau tiek profesionalių karių, tiek šauktinių ir vadovybės lūkesčius“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Jos teigimu, šis vizitas svarbus ir tuo, kad buvo gera proga sužinoti, kaip gyvena Lietuvoje dislokuoti NATO kariai. „Pastaruoju metu parlamentiniu lygmeniu ir įvairiais formatais stiprinama priešakinė rytinio NATO flango gynyba, įskaitant ir į Baltijos šalis atsiunčiant daugiau sąjungininkų karių. Mes jiems taip pat privalome užtikrinti geriausias sąlygas“, – teigė Seimo Pirmininkė.

Anot V. Čmilytės-Nielsen, Krašto apsaugos ministerija jau iniciavo, o Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimams. Jais bus didinami karių tarnybiniai atlyginimai, numatomos naujos išmokos už tarnybos laiką ir priemokos paklausiausių specialybių (medikų, IT specialistų, aviacijos inžinierių) kariams. Be to, įstatymo projektu siūloma keisti priedų skyrimo tvarką, gerinti karių sveikatos priežiūrą ir į atsargą išleidžiamų karių integraciją į visuomenę, reglamentuoti mokymosi užsienio valstybių karo mokymo įstaigose sąlygas.

Vizito metu Seimo Pirmininkė išklausė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo pristatymą, apžiūrėjo kareivines, susipažino su brigados „Geležinis Vilkas“ ir NATO priešakinių pajėgų bataliono ginkluote ir karine technika, o su Lietuvos ir sąjungininkų kariais sužaidė simultaną.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą