Įvairenybės

Seimo Pirmininkė: „Ekologinės nelaimės neturi sienų“

2022 m. kovo 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Kovo 20-ąją, Žemės dieną, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipia dėmesį į ekologinę situaciją karo siaubiamoje Ukrainoje.

„Dar neseniai pasaulio dėmesio reikalavo pandemija. Vėliau susidorojome su migrantų krize. Dabar jau beveik mėnesį pasaulis susitelkęs į Rusijos karą Ukrainoje. Atrodytų, vis netinkamas metas kitoms problemoms spręsti. Tačiau karas – ne tik žmonių žūtys ir infrastruktūros griūtis. Tai ir ilgalaikė žala ekosistemoms. Jau dabar Ukrainoje užterštas oras, vanduo, dirvožemis. Kyla pavojus gyventojų, naminių ir laukinių gyvūnų sveikatai ar gyvybei. Taip pat išlieka branduolinės radiacijos grėsmė. O juk visi žinome, kad ekologinės nelaimės neturi sienų.

Humanitarinę, karinę ir socialinę pagalbą ukrainiečiams jau teikiame, dabar privalome galvoti ir apie tai, kaip padėsime atsistatyti, įskaitant ekologinius iššūkius, Ukrainai tada, kai baigsis karinė invazija. Kartu, žinoma, svarbu nepamiršti, kad šiandien yra geriausias laikas žaliajam Europos kursui stiprinti“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą