Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkų susitikime

2021 m. balandžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

Š. m. balandžio 20 d. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nuotoliniu būdu dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) parlamentų pirmininkų susitikime. Susitikimo metu buvo aptartas pasirengimas 5-ajai pasaulinei parlamentų pirmininkų konferencijai, kuri planuojama 2021 m. rugsėjo 7–8 d. Vienoje.

„Pasaulinė parlamentų pirmininkų konferencija yra svarbus įvykis, leidžiantis ne tik susidaryti platesnį vaizdą bei įsiklausyti į viso pasaulio parlamentus, bet ir atkreipti dėmesį į problemas, keliančias susirūpinimą, į darbotvarkę įtraukti mums aktualius klausimus. Veikimas kartu suteikia mums galimybę kalbėti garsiau ir vienu balsu“, – teigė Seimo Pirmininkė.

Susitikimo metu dėmesys skirtas COVID-19 pandemijai, pasidalinta pandemijos suvaldymo ir vakcinacijos patirtimi. Taip pat dėmesys skirtas įvykiams Ukrainoje.

„Mes esame rimtai sunerimę dėl paliaubų pažeidimų. Rūpestį kelia didėjantis aukų skaičius, Rusijos kariuomenės pajėgų telkimas prie Ukrainos sienų. Turime rimtai vertinti šią situaciją ir siųsti aiškią bei vieningą žinutę“, – sakė parlamento vadovė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą