Politika ir teisė

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis vyks su vizitu į Lenkiją

2020 m. sausio 24 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sausio 27–28 d. vyks su vizitu į Lenkijos Respubliką.

Sausio 27 dieną, pirmadienį, Seimo Pirmininkas su delegacija vyks į Aušvicą, kur dalyvaus 75-ųjų Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinių minėjimo renginyje.

Ceremonijoje ketina dalyvauti daugiau kaip 200 šią mirties stovyklą ir Holokaustą išgyvenusių buvusių kalinių. Tragediją Aušvice išgyvenę liudininkai dalysis pasakojimais ir prisiminimais. Seimo Pirmininko vadovaujamoje delegacijoje į minėjimo renginį kartu vyks Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Izraelio valstybe grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Vizito metu sausio 28 dieną Lietuvos parlamento vadovas lankysis Lenkijos Respublikos Seime ir Senate, kur susitiks su abiejų Lenkijos parlamento rūmų vadovais.

Susitikimuose su Senato Maršalka Tomašu Grodckiu (Tomasz Grodzki) ir Lenkijos Seimo Pirmininke Elžbieta Vitek (Elżbieta Witek) bus aptariami regiono gynybos ir saugumo, istorinės atminties klausimai bei Lietuvos ir Lenkijos tarpparlamentinio bendradarbiavimo tęstinumas. Seimo Pirmininkas taip pat pakvies Lenkijos Seimo ir Senato vadovus kartu sutikti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį kovo 11 d. Vilniuje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą