Politika ir teisė

Seimo Pirmininkas pareiškė solidarumą ir pagarbą Lenkijai, minint Katynės žudynių ir Smolensko tragedijos metines

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius, kuris yra Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjoje pirmininkas, pasirašė laiškus Lenkijos Seimo ir Senato Maršalkoms ir atitinkamai Lenkijos delegacijos dvišalėje asamblėjoje pirmininkei dėl Katynės žudynių 80-mečio ir Smolensko tragedijos 10-mečio.

Laiškuose reiškiama nuoširdi parama ir solidarumas kartu su visa Lenkija minint 80-ąsias kruvinų Katynės žudynių ir 10-ąsias Smolensko tragedijos metines.

„1940 metais Katynėje sovietų budelių įvykdytos Lenkijos karininkų žudynės yra vienas brutaliausių karo nusikaltimų ir tragiškas praradimas Lenkijai. Tokie barbariški nusikaltimai negali pasikartoti, o tiesos apie juos negalima nuslėpti.

Prisimename Lenkijos didvyrius, 2010 m. balandžio 10-ąją tragiškai žuvusius katastrofoje prie Smolensko, – šviesios atminties Prezidentą Lechą Kaczyńskį, pirmąją ponią Marią Kaczyńską ir visus valstybės vyrus bei moteris, netekusius gyvybių tą siaubingą dieną. Tai buvo mūsų bičiuliai, su kuriais drauge stiprinome mūsų valstybių regioninę lyderystę, skatinome lietuvių ir lenkų tautų tarpusavio supratimą ir bendrystę. Prisimindami šią skaudžią dieną, kaip ir prieš dešimt metų, esame kartu su lenkų tauta. Kartu tyloje ir maldoje pagerbsime visus žuvusiuosius.

Šiuo metu išgyvendami neeilinių išbandymų ir susitelkimo reikalaujantį laikmetį, privalome ir toliau drauge priešintis bandymams perrašyti istoriją ir skleisti dezinformaciją. Mūsų glaudus bendradarbiavimas visada išliks neginčijama vertybe“, – rašoma V. Pranckiečio ir A. Nekrošiaus laiškuose.

Kartu su laiškais minėtiems asmenims išsiųsta ir antradienį, 2020 m. balandžio 7 d., Seimo priimta rezoliucija „Dėl Rusijos Federacijos istorinio revizionizmo“, kurioje Seimas išreiškė paramą strateginei partnerei Lenkijai ir kitoms valstybėms sąjungininkėms dėl Rusijos Federacijos siekio apkaltinti jas prisidėjus prie Antrojo pasaulinio karo pradžios. Rezoliucija yra smerkiamas Rusijos Federacijos vykdomas istorinis revizionizmas ir skleidžiama dezinformacija. Rezoliucija kreipiamasi į Europos Parlamentą, Vidurio ir Rytų Europos valstybių parlamentus, tarptautines organizacijas ir tarptautinę bendruomenę, kviečiant nesitaikstyti ir drauge priešintis Rusijos Federacijos vykdomam istoriniam revizionizmui ir skleidžiamai dezinformacijai.

Masinės Lenkijos karininkų, policininkų, intelektualų ir civilių belaisvių žudynės, vadinamos Katynės žudynėmis, įvykdytos 1940 m. pavasarį miške Rusijoje, netoli Smolensko. Minint šių žudynių 70-ąsias metines vakarinėje Rusijos dalyje 2010 m. balandžio 10 d. sudužo 96 žmones skraidinęs lėktuvas, kuriuo į Katynės žudynių metinių minėjimą skrido Lenkijos Prezidentas ir kiti aukšto rango šalies pareigūnai.

Pranešimą paskelbė: Asta Markevičienė, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą