Studijos

Seimo Neįgaliųjų teisių komisija: mokykliniai autobusai turi būti pritaikyti turintiems judėjimo negalią

2021 m. birželio 8 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Neįgaliųjų teisių komisija kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją ragindama užtikrinti, kad perkami mokykliniai (,,geltonieji“) autobusai būtų aprūpinti specialiąja įranga ir pritaikyti visiems vaikams ir moksleiviams, kurie jais naudosis, o ypač – turintiems judėjimo negalią ir judantiems neįgaliojo vežimėliais.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų, jiems pirkti pasitelkiamos ne tik valstybės biudžeto, bet ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Šiais metais yra numatyta nupirkti 36 mokyklinius autobusus, kurie bus paskirstyti savivaldybėms. Tačiau pastebėtina, kad mokykliniai autobusai yra perkami be specialiosios įrangos, todėl nėra pritaikyti vaikams ir moksleiviams, turintiems įvairią negalią, judantiems neįgaliojo vežimėliais. Mokyklinių autobusų pritaikymu vaikams ir moksleiviams, turintiems negalią ir judantiems neįgaliojo vežimėliais, tenka rūpintis savivaldybėms.

,,Jau laikas pirkti mokyklinius autobusus, atitinkančius individualius poreikius ir pritaikytus įvairią negalią turintiems vaikams ir moksleiviams. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus visi viešieji pirkimai turėtų būti vykdomi atsižvelgiant į prekių ir paslaugų prieinamumą žmonėms su negalia.

Neseniai buvo pasirašytas memorandumas, užtikrinsiantis viešojo transporto ir jo infrastruktūros pritaikymą. Jį pasirašydama Susisiekimo ministerija įsipareigojo iki 2027 m. įgyvendinti viešojo transporto pertvarką – viešojo transporto priemones ir jomis keliauti reikiamą infrastruktūrą pritaikyti žmonėms, turintiems negalią. „Kviesčiau ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovus prisijungti prie šio memorandumo ir skirti daugiau dėmesio vaikų ir moksleivių, turinčių negalią, problemų sprendimui“, – Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje sakė jos pirmininkė Monika Ošmianskienė.

Daugiau informacijos:

Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė, tel. (8 5) 239 6675

 

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja, aptarnaujanti Neįgaliųjų teisių komisiją,

Monika Urmonienė, tel. (8 5) 239 6836, el. p. monika.urmoniene@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą