Politika ir teisė

Seimo narys Vytautas Bakas kreipėsi į Ministrę Pirmininkę ir prašo kompensuoti savivaldybių dėl migrantų patirtas išlaidas

2021 m. liepos 12 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo narys Vytautas Bakas pakartotinai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, prašydamas kuo skubiau užtikrinti tinkamą ekstremalios situacijos valdymą valstybės lygiu, suteikti paramą savivaldybėms, kuriose apgyvendinti migrantai, bei realiai koordinuoti visą teikiamą pagalbą. Taip pat prašoma kompensuoti tokių savivaldybių iki šiol patirtas išlaidas, perkelti užsieniečius į specialiai tam parengtas vietas, kuriose būtų užtikrinamos tokių asmenų gyvenimo sąlygos, o taip pat jų ir visuomenės saugumas.

Anot parlamentaro, šiuo metu kyla abejonių, ar tinkamai įgyvendinamas Civilinės saugos įstatymas, kuriame nurodoma, kad gresiant ar susidarius valstybės lygio ekstremaliajai situacijai, šaukiama Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija; valstybės operacijų vadovo funkcijas vykdo Vyriausybės paskirtas Vyriausybės narys arba valstybės ar savivaldybių institucijos arba įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į įvykio, ekstremaliojo įvykio pobūdį; šaukiamas valstybės operacijų centras; pradėjus telkti savivaldybių teritorijoje arba valstybėje turimus materialinius išteklius, valstybės operacijų centras koordinuoja visą teikiamą pagalbą.

„Šiuo atveju faktinį valstybės lygio ekstremalios situacijos valdymą pavedus savivaldybėms, Vyriausybė tarsi nusišalina nuo ekstremalios situacijos valdymo“, – teigia V. Bakas. Šiuo metu penkios Lietuvos savivaldybės, vidaus reikalų ministrės sprendimu, privalo užtikrinti migrantų sveikatos priežiūrą, testavimą dėl COVID-19 ligos, izoliavimą, apgyvendinimą ir kt. Kelia susirūpinimą, kad duodant tokius nurodymus savivaldybėms, nėra išspręstas šių veiklų finansavimo klausimas, savivaldybių administracijos neturi tam reikalingų higienos, buities, medicininių ir kitų priemonių, neturi reikalingos infrastruktūros.

Kai savivaldybių vadovai neturi reikiamų išteklių paramos, nėra tinkamai įtraukiami į ekstremalios situacijos valdymą, neveikia konsultacijų, informacijos sklaidos mechanizmai, susiduriama su esminiais sunkumais užtikrinant gyventojų bei užsieniečių saugumą, sveikatos priežiūrą, apgyvendinimą. Taigi Alytaus miesto, Alytaus rajono, Lazdijų ir Varėnos gyventojų susirūpinimas dėl saugumo yra visiškai suprantamas. Tuo labiau, kad pavyzdžiai kitose šalyse, kurios susidūrė su migrantų srautais, rodo, jog ilgainiui susiduriama ir su kriminogeninės situacijos pokyčiais.

Prašydamas kuo skubiau užtikrinti tinkamą ekstremalios situacijos valdymą valstybės lygiu ir suteikti paramą savivaldybėms, kuriose apgyvendinti užsieniečiai, Seimo narys V. Bakas pažymi, kad Vyriausybė turėtų informuoti savivaldybes ir visuomenę, kada planuojama atlaisvinti savivaldybių patalpas, kuriuose šiuo metu apgyvendinti asmenys, nelegaliai kirtę Lietuvos sieną su Baltarusija, taip pat kada planuojama kompensuoti savivaldybėms jų patirtas išlaidas. Sklandus bendradarbiavimas su savivaldybių merais, administracijomis, bendruomenėmis yra esminė Vyriausybei ir visuomenei kylančių iššūkių įveikimo sąlyga, įsitikinęs V. Bakas. 

 

Daugiau informacijos:

Edita Milaševičiūtė

Seimo nario Vytauto Bako patarėja

Tel. (8 5) 239 6659

El. p. edita.milaseviciute@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą