Sportas

Seimo narys R. Lopata prašo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto telktis neįleidžiant rusų atletų į olimpiadą

2023 m. sausio 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Penktadienį Seimo narys Raimundas Lopata kreipėsi į Lietuvos tautinį olimpinį komitetą prašydamas, kad šis tarptautiniu lygiu dėtų visas pastangas uždraudžiant rusų, taip pat ir baltarusių sportininkams dalyvauti 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„Negalime abejingai stebėti Tarptautinio olimpinio komiteto ketinimų leisti rusams dalyvauti olimpiadoje. Kas iš tos garbės bus rungtis ne tik ukrainiečių, bet ir lietuvių, kitų karą smerkiančių šalių sportininkams, kai kartu kovos karą pradėjusios šalies atstovai? Rusija yra teroristinė valstybė, todėl nuolaidžiavimas šitoje valstybėje išugdytiems ir profesinę karjerą tęsiantiems sportininkams yra žeminantis reveransas pačiam terorizmui ir panieka karo Ukrainoje aukoms“, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys R. Lopata.

Lietuvoje viešinti Sacharovo premijos laureatė, iš rusų nelaisvės išlaisvinta paramedikė Julija Pajevska-Taira paragino, kad valstybės turėtų priešintis Tarptautinio olimpinio komiteto ketinimui įsileisti rusus į Paryžiaus olimpiadą su neutralia vėliava. „Tarptautinis olimpinis komitetas priėmė sprendimą leisti Rusijos ir Baltarusijos rinktinėms dalyvauti olimpiadoje po balta vėliava. Tai yra olimpinių žaidynių principo pažeidimas. Pati žaidynių idėja – tai taika, teisingumas, draugystė tarp tautų. Sportininkai iš Rusijos ir Baltarusijos rinktinių taip pat dalyvauja kare. Tad negali valstybė, kelianti agresiją savo kaimynams, dalyvauti tokiame renginyje“, – penktadienį Seime sakė karo herojė.

Tarptautinis olimpinis komitetas trečiadienį pasiūlė, kad rusai 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti kaip neutralūs sportininkai.

Pridedama Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė).

 

Kontaktinis asmuo:

Raimundas Lopata

Seimo Ateities komiteto pirmininkas

Seimo Nacionalinio gynybos ir saugumo komiteto narys

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 6357

El. p. raimundas.lopata@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą