Politika ir teisė

Seimo narys kreipiasi į vidaus reikalų ministrę dėl diskriminuojančių Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos konkurso reikalavimų

2020 m. liepos 21 d. pranešimas žiniasklaidai                     

 

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis kreipiasi į vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę, prašydamas nedelsiant sustabdyti Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos paskelbtus konkursus į Dūkštų, Paberžės, Pagirių seniūnų pareigybes dėl diskriminuojančio jų pobūdžio.

Kreipimesi teigiama, kad aprašymuose į šias pareigybes nurodytas reikalavimas greta valstybinės kalbos mokėti lenkų kalbą B2 lygiu, o tai atitinka aukščiausią kalbos mokėjimo kategoriją. Tačiau lenkų kalbos moko ne visos Lietuvos mokyklos, todėl tokie reikalavimai į nurodytas pareigybes yra atvirai diskriminuojančio pobūdžio, nes bet kuris kitos tautybės Lietuvos Respublikos pilietis objektyviai lieka prastesnėje pozicijoje. Tokia politika Vilniaus rajono gyventojai nėra motyvuojami mokytis valstybinės kalbos, labiau integruotis į valstybinį gyvenimą, lygiomis sąlygomis konkuruoti darbo rinkoje.

„Jau ne pirmus metus stebime V. Tomaševskio vadovaujamos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) bandymus menkinti valstybinės lietuvių kalbos konstitucinį statusą, apeiti ar ignoruoti lietuvių valstybinės kalbos reikalavimus tose savivaldybėse, kuriose ši politinė jėga turi valdžią ar kažkokią įtaką. LLRA-KŠS noras išlaikyti įtaką tose savivaldybėse ar jų seniūnijose gimdo tokius atvirai diskriminacinius „konkursus“, kurie verčia lietuvius ir kitus ne lenkų tautybės Lietuvos piliečius jaustis antrarūšiais“, – teigia Seimo narys A. Ažubalis.

Šiuo kreipimusi Seimo narys atkreipia dėmesį, kad šie konkursai prieštarauja valstybinės kalbos įstatymui ir įstatymui dėl dokumentų tvarkymo lietuvių kalba, todėl prašo juos sustabdyti ir užtikrinti, kad tokie vieši Valstybės tarnybos departamento veiksmai nepasikartotų.

Kontaktams:

Audronius Ažubalis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 658 42 488

El. p. Audronius.Azubalis@lrs.lt  

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą