Politika ir teisė

Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo Registrų centrą iškelti iš Vilniaus

2020 m. rugpjūčio 4 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į ekonomikos ir inovacijų ministrą Rimantą Sinkevičių, siūlydamas atkreipti dėmesį į Registrų centro padalinių, operacijų ir darbuotojų sutelkimą Vilniuje.

„Valstybei būtų naudinga, kad valstybės valdymo institucijos, paslaugų teikėjai ir valstybės valdomos įmonės nebūtų sukoncentruoti viename mieste. Taip ne tik didinamas sistemų ir operacijų saugumas, bet ir užtikrinami valstybės regioninės politikos tikslai. Iki šiol valstybės įmonės telkė veiklą ir darbuotojus išimtinai Vilniuje, ne išimtis ir Registrų centras. Sveikintina, kad operacijos optimizuojamos, padaliniai centralizuojami, bet nebūtina visko kelti tik į sostinę. Dalis padalinių galėtų sėkmingai veikti ir kituose miestuose – Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ar kitur“, – sako parlamentaras.

Anksčiau Ekonomikos ir inovacijų ministerija, valdanti Registrų centrą, pranešė, kad įmonė bus telkiama Studentų g. 39, Vilniuje esančiame pastate, kuriame šiuo metu veikia Vilniaus kolegija.

„Per pastaruosius ketverius metus valstybė regionuose panaikino 15 tūkst. darbo vietų, tačiau Vilniuje atidarė daug naujų. Vien 2019 m. Vilniuje įkurtos 3,4 tūkst. valstybės finansuojamų darbo vietų, kai regionuose per tuos metus uždaryta 5,7 tūkst. Tokia politika prieštarauja geriausiai kitų valstybių, tokių kaip Danija, praktikai“, – kalbėjo K. Masiulis.

Vilniuje ketinama statyti ir naują duomenų saugyklą Sausio 13-osios gatvėje, netoli televizijos bokšto.

 

Kontaktams:

Seimo narys Kęstutis Masiulis

Mob. 8 698 42 190

El. p. kestutis.masiulis@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą