Korona virusas - Karantinas,  Sveikata

Seimo narių Rasos Petrauskienės ir Agnės Bilotaitės pranešimas: parlamentarės ragina pradėti visuotinį šalies medikų testavimą dėl COVID-19

2020 m. balandžio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasa Petrauskienė ir Agnė Bilotaitė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovą Aurelijų Verygą, ragindamos nedelsiant pradėti visuotinį šalies medikų testavimą dėl COVID-19 infekcijos.

Iki šiol priimti sveikatos apsaugos ministro ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai neįteisino privalomo asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų testavimo dėl COVID-19.

„Koks skaičius susirgusių medikų bus ta riba, kad pradėtume tirti visus medikus? Dabar gydytojai kaip pėstininkai šachmatų lentoj – eina ir krenta pirmieji, nors valstybės pareiga jais pasirūpinti pirmiausiai. Kaip matome, infekuotų medikų sparčiai daugėja. Jau šiai dienai infekuoti 84 medikai, o vien tik Ukmergėje izoliuota 200 medikų. Ilgiau delsiant galime susidurti su situacija, kai per patį pandemijos piką nebeturėsime galinčių dirbti medikų“, – sako R. Petrauskienė.

„Įstaigoms palikta teisė pačioms spręsti, kokia tvarka vykdyti tyrimus. Nežinia, ar dėl noro sutaupyti reagentų, ar dėl negebėjimo suvokti situacijos rimtumo, kol kas testuojama tik dalis medikų, tyrimai neatliekami periodiškai, nors tai būtina siekiant tiksliai nustatyti infekuotus asmenis“, – teigia A. Bilotaitė.

Anot parlamentarių, būtini skubūs sprendimai siekiant užkirsti kelią pavojingos infekcijos plitimui gydymo įstaigose.

Seimo narės prašo A. Verygos nedelsiant imtis priemonių kuo skubiau pradėti visuotinį šalies medikų testavimą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą