Studijos

Seimo narių Lino Kukuraičio ir Vilijos Targamadzėa pranešimas: „Kodėl auga vaikų socialinė ir švietimo atskirtis?“

Kovo 1 dieną, antradienį, 9 val. Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Linas Kukuraitis ir Vilija Targamadzė organizuoja spaudos konferenciją tema „Kodėl auga vaikų socialinė ir švietimo atskirtis?“

Spaudos konferencijoje dalyvauja: Seimo narys, socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas, demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Linas Kukuraitis, Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė, švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotoja, profesorė Vilija Targamadzė. Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos direktorius Alanas Magila.

„2021 m. pabaigoje patvirtintos Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklės, Tūkstantmečio mokyklų programa kelia susirūpinimą ne vienai savivaldybei – atsiranda reali grėsmė ir sėkmingai dirbančių mokyklų išnykimui“, – teigia Seimo narė, profesorė V. Targamadzė. Pasak jos, ekonominiai kriterijai tinklo pertvarkai pasirinkti neįvertinant ugdymo savitumų, nebandant ieškoti įvairesnių mokyklų modelių. „Ar neatsitiks taip, kad mokinys kelionėje į miesto mokyklą ir iš jos praleis tiek laiko, kad jo nebeliks neformaliam švietimui ar švietimo specialistų pagalbai gauti? Ar tikrai pagalvojome apie vaikų saugumą ir psichologinę būseną didelėse mokyklose?“ – svarsto viena iš diskusijos iniciatorių.

Jai antrina Krakių gimnazijos direktorius, teigdamas, kad tokia tinklo pertvarka, kuri yra numatoma, kelia realią grėsmę regiono mokykloms, nepaisant to, kad jos teikia kokybiškas ir prieinamas ugdymo paslaugas. „Tokia pertvarka sunaikins mažesnes mokyklas, apsunkins vidurinio išsilavinimo siekimą regiono vaikams, o tikslu įvardijama kokybė dėl to tik kris“, – sako Mikalojaus Katkaus gimnazijos direktorius A. Magila.

Seimo narys L. Kukuraitis greta didėjančios atskirties švietimo sektoriuje mini ir socialinės atskirties gilėjimą, kuriam įtakos turi kylančios energijos kainos, didinančios sąskaitas už šildymą, infliacija ir dažnai neefektyvi ar per menka pagalba socialinę riziką ir skurdą patiriantiems vaikams.

„Vaikų skurdas Lietuvoje yra skaudi problema, kurią iš dalies buvo pavykę suvaldyti praėjusios kadencijos metu, dabar matome, kad skaičiai vėl auga. Turimus išteklius tikrai galime naudoti efektyviau, labiau įsiklausydami į praktikų ir dirbančiųjų su pažeidžiamiausiais visuomenės nariais nuomonę. Turime kartu ieškoti tvarių nelygybės problemos sprendimų“, – teigia L. Kukuraitis.

Spaudos konferencijos metu savo įžvalgas pateiks Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė A. Adomavičienė, pabrėžianti, koks svarbus piniginės paramos ir socialinių paslaugų balansas bei prieinamumas, siekiant mažinti nelygybę ir padėti didžiausią skurdo riziką patiriantiems gyventojams, ypač vaikams.

Šilutės rajono meras V. Laurinaitis apžvelgs situaciją rajone, kur kasdieniame gyvenime ir praktikoje pasimato efektyvūs ir pertekliniai nacionalinės politikos siūlomi sprendimai.

„Norime ne tik konstatuoti faktą, kad kažkokie dalykai Lietuvoje vyksta blogai, žmonės ir patys tai mato savo kasdieniame gyvenime, siekiame plačiau pažvelgti į situaciją ir siūlyti sprendimus, kurie padėtų vaikams ir juos auginančioms šeimoms išvengti atskirties ar iš jos išlipti, kol skurdo ratas neįsisuko ir neužsidarė“, – sakė Seimo narys L. Kukuraitis.

Spaudos konferenciją bus galima stebėti ir klausimus užduoti tiesioginėje transliacijoje internetu arba Seimo spaudos konferencijų salėje.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą