Politika ir teisė

Seimo narių delegacija dalyvauja Lietuvos ir Armėnijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-mečio renginiuose

2021 m. lapkričio 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis, Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininkas Raimundas Lopata ir grupės nariai Antanas Matulas, Zenonas Streikus dalyvauja Lietuvos ir Armėnijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-mečio renginiuose Jerevane (Armėnijos Respublika).

Vizito metu parlamentarai susitiks su Armėnijos Respublikos Nacionalinio Susirinkimo Pirmininku Alenu Simonjanu (Alen Simonyan), Pirmininko pavaduotoju Rubenu Rubinjanu (Ruben Rubinyan), Draugystės su Lietuva, Latvija ir Estija grupės nariais, Armėnijos Respublikos Nacionalinio Susirinkimo Užsienio santykių komiteto pirmininku, taip pat su užsienio reikalų ministru Araratu Mirzojanu (Ararat Mirzoyan) ir kt. Armėnijos valdžios atstovais.

„Šie metai Armėnijai ir Lietuvai ypatingi. Prieš 30 metų Lietuva pirmoji pasaulyje pripažino Armėnijos nepriklausomybę, o šiandien minime diplomatinių santykių trisdešimtmetį. Lietuvai rūpi stabilumas, taika ir saugumas regione. Puikiai suprantame, su kokiais iššūkiais susiduria ši šalis. Esame pasirengę būti gerais Armėnijos draugais  Europos Sąjungoje ir padėti užsitikrinti didesnį Bendrijos dėmesį šiam regionui. Nepaisant visų praėjusių metų iššūkių, galime tik pasidžiaugti Armėnijos demokratijos atsparumu ir paskatinti nuosekliai tęsti demokratinius pokyčius valstybės valdyme. Džiaugiuosi, kad pandemijos ir globalių iššūkių akivaizdoje padedame vieni kitiems ir nepaisant to, kad geografiškai esame toli vieni kitų, mus sieja bendros europinės vertybės, kultūriniai, meno ir mokslo ryšiai“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Mazuronis.

„Šis vizitas parodo ilgalaikius ir glaudžius Lietuvos ir Armėnijos diplomatinius santykius. Armėnijos Respublikai šiuo metu reikia didesnės mūsų ir viso demokratinio pasaulio atidos ir pagalbos, įveikiant nesibaigiančius regiono konfliktus, palaikant  siekį tapti saugia demokratine valstybe. Todėl šis Lietuvos parlamentarų vizitas į Armėniją yra ne tik pagarbos abiejų šalių santykiams ženklas, bet ir solidarumo su Armėnija, žengiančia eurointegracijos keliu, bei kvietimo palaikyti šį siekį raiška“, – pabrėžia Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininkas, Seimo Ateities komiteto pirmininkas R. Lopata.

Seimo narių delegacija taip pat dalyvaus šventiniame koncerte Lietuvos ir Armėnijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-mečio proga.

Parlamentarus Seimo valdyba komandiravo lapkričio 16–20 d.

Lietuva pirmoji pasaulyje pripažino Armėnijos nepriklausomybę ir yra viena iš pirmųjų šalių, su kuria Armėnija 1991 m. užmezgė diplomatinius santykius.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą