Studijos

Seimo narių Audroniaus Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentarai kviečia į knygos „Birželis kviečia į Kovą. 1941.06.23. Lietuvos sukilimui atminti“ pristatymą

2021 m. birželio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas maloniai kviečia į knygos „Birželis kviečia į Kovą. 1941.06.23. Lietuvos sukilimui atminti“ pristatymą. 

Knyga skirta paminėti sukilimo, kuris paskelbė atkuriamą nepriklausomą Lietuvos Valstybę ir sudarė Laikinąją Vyriausybę, 80-metį. 

„Turime tai vertinti kaip unikalų reiškinį, nes sukilimas iš esmės buvo sėkmingas. Nors sukilėliams nepavyko įtvirtinti nepriklausomybės, jos metu buvo suformuota Laikinoji Vyriausybė ir per radiją buvo paskelbta apie laisvos ir nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą. Tokiu būdu buvo paneigti sovietinės propagandos teiginiai, kad Lietuva savanoriškai įstojo į Sovietų Sąjungą 1940 m.“, – teigia parlamentaras, leidinio redakcinės kolegijos narys A. Ažubalis.

Primenama, kad tai vienintelis toks suorganizuotas ir sėkmingai įvykęs sukilimas sovietų okupuotose valstybėse, kuriuo bandyta atkurti nepriklausomą valstybę su beveik visais jos atributais.

„Sukilimas buvo Lietuvos ginkluotos rezistencijos pradžia ir penkis dešimtmečius trukusios kovos už Lietuvos laisvę bei valstybinę nepriklausomybę istorinės reikšmės gairė. Nuo tada Lietuva nesiliovė priešinusis okupantams“, – komentuoja Seimo narys L. Kasčiūnas.

Knygos pristatymas vyks birželio 16 d. 18 val. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Konferencijų salėje (5 a.). Organizatoriai pažymi, kad tarp leidinio autorių yra Arvydas Anušauskas, Kęstutis Girnius, Kęstutis Skrupskelis, Bronius Makauskas, Valdas Rakutis, istorinės asmenybės Juozas Brazaitis, Adolfas Damušis, Vincas Trumpa, Jonas Algirdas Antanaitis ir kiti. Knygą rengė ir išleidimu rūpinosi visuomeninė redakcinė kolegija bei leidykla „Žara“. Redakcinės kolegijos nariai: Audronius Ažubalis, Kostas Ivanauskas, Vytautas Landsbergis, Valdas Rakutis, Arvydas Sekmokas, Vidmantas Valiušaitis. Siekiama, kad  leidinys būtų išverstas į anglų kalbą ir pasiektų tarptautinę auditoriją, todėl dalyviai bus kviečiami pagal galimybes paremti Lietuvos istorijos gaivinimo darbą ir prisidėti prie knygos išleidimo.

Daugiau informacijos, taip pat nuorodą į registraciją formą galima rasti čia:

https://www.lnb.lt/renginiai/6980-leidinio-birzelis-kviete-i-kova-skirto-birzelio-sukilimo-80-meciui-pristatymas

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą