Įvairenybės

Seimo nario Ž. Pavilionio pranešimas: „Vyriausybė nevykdo vieningai Seime priimto apsaugos nuo Astravo įstatymo“

2019 m. spalio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Žygimantas Pavilionis po Seimo frakcijų atstovų susitikimo su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu pažymėjo, kad nerimą kelia Vyriausybės lygiu nevykdomas visų politinių jėgų bendru sutarimu priimtas įstatymas, skirtas apsisaugoti nuo nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių.

„Stebime itin pavojingą situaciją. Vyriausybė neįgyvendino įstatyme numatyto plano pasiekti bendros pozicijos tarp kaimyninių šalių bei visos Europos Sąjungos (ES) lygiu nepirkti ir neįsileisti nesaugios Astravo atominės elektrinės elektros į ES rinkas. Todėl sveikiname Seimo Pirmininko parodytą iniciatyvą, kad būtų užtikrinama parlamentinė kontrolė ir įstatymo tinkamas įgyvendinimas“, – teigė Ž. Pavilionis.

Pasak Ž. Pavilionio, tik griežta parlamentinė kontrolė gali užtikrinti, kad nebus padaryta lemtingų klaidų dėl Astravo.

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas ir Užsienio reikalų komiteto narys Ž. Pavilionis taip pat pažymėjo, kad Užsienio reikalų komitetas buvo paliktas nuošalyje dėl šio nacionalinio saugumo svarbos klausimo.

„Turime pripažinti, kad Seimas ir jo Užsienio reikalų komitetas, kuris tvirtina Vyriausybės pozicijas svarbiausiais ES išorės santykių darbotvarkės klausimais, nebuvo informuotas apie pradėtas ES ir Baltarusijos derybas dėl partnerystės prioritetų, nebuvo pateikta informacija apie tai, kokios pozicijos šiose derybose laikosi Lietuva, o visų pirma, kad į ES derybų su Baltarusija mandatą Lietuvos Vyriausybė ir ministerija nė nebandė įtraukti gyvybiškai svarbios nuostatos dėl elektros energijos iš nesaugių atominių elektrinių neįsileidimo į Europos Sąjungos elektros rinką“, – apgailestavo Ž. Pavilionis.

Galų gale parlamentaras pažymėjo, kad buvo aptarta galimybė „rytoj konsensusu Užsienio reikalų komitete siekti bendros pozicijos patvirtinimo, atsižvelgiant ir į Prezidento viešai išsakytą poziciją, kad turime pasiekti elektros nepirkimo iš Astravo AE ir ES lygiu“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą