Studijos

Seimo nario Vytauto Kernagio pranešimas: „Naujuoju įstatymu subalansuota pagalba renginių organizatoriams ir ginamos vartotojų teisės“

2020 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien Seimas skubos tvarka svarstė ir balsų dauguma pritarė įstatymo projektui dėl koronaviruso pasekmių ir poveikio renginių organizatoriams bei vartotojams mažinimo.

Pasak Kultūros komiteto nario Vytauto Kernagio, „pagrindinis šiandien priimto įstatymo tikslas – suteikti galimybes renginių organizatoriui išvengti bankroto, o vartotojui – turėti galimybę apsilankyti vėliau nukeltame renginyje arba atgauti jau sumokėtus pinigus“.

Seimo narys akcentavo, kad renginio organizatorius per 30 dienų nuo karantino pabaigos turi paskelbti naują renginio datą. 

„Vartotojas per 2 mėnesius nuo naujos renginio datos paskelbimo, turi teisę pranešti renginio organizatoriui, jeigu naujoji data jam netinka. Tokiu atveju vartotojas gauna analogiškos vertės kuponą, kurį gali panaudoti per 12 ateinančių mėnesių. Jeigu vartotojas nepanaudoja gauto kupono, tai yra neranda jam tinkamo laiko, jis gali atgauti pinigus už bilietą (šiuo atveju, kuponą), per 14 dienų po naujo renginio datos“, – pristatydamas įstatymo garantuojamas vartotojo teises teigė V. Kernagis.

Įstatymo projektas ir jį pildančios pataisos, buvo rengiamos konsultuojantis su renginių industrijos, vartotojų teises ginančių organizacijų atstovais.

„Tikiuosi, kad priimtas variantas nors kiek atlieps ir renginių organizatorių, kurie dėl pandemijos negali toliau vykdyti veiklos, ir renginių lankytojų, kurie įsigijo bilietus į renginius, lūkesčius. Tokia pagalba sunkius laikus išgyvenančiam sektoriui, atšaukus karantiną bent kiek palaikys kultūros sektoriaus cirkuliaciją, o ne visišką sąstingį, kuris ištikęs dabar“, – vylėsi V. Kernagis.

Renginių industrijos asociacija nurodo, kad į renginius, nuo kovo 13 d. iki birželio 30 d., bilietus yra įsigiję daugiau kaip 300 000 vartotojų – į šį skaičių nepateko bilietai, kuriuos organizatoriai platina savarankiškai.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą