Teisėsauga, kriminalai

Seimo nario Vytauto Bako pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją dėl galimos diskriminacijos

2022 m. liepos 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Arešto bausmė gali būti neskiriama asmenims, auginantiems vaiką iki trejų metų, atsižvelgiant į vaiko interesus. Tai numato Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 49 straipsnio 6 dalies nuostatos.

„Per pastaruosius penkerius metus moterys su vaikais iki trejų metų į pataisos namus arešto bausmei atlikti nebuvo siunčiamos, tai užklausus patvirtino Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos. Tačiau migrantė iš Pabradės užsieniečių registracijos centro buvo išsiųsta 20 parų arešto bausmę atlikti į Panevėžio pataisos namus kartu su savo jauniausia dvejų metų dukryte, kurią, pasak mamos, ji maitino krūtimi. Arešto bausmės atlikimo laikotarpiu ji taip pat buvo atskirta nuo kitų dviejų savo mažamečių vaikų, kurie liko Pabradės užsieniečių registracijos centre su tėvu“, – situaciją apibūdino V. Bakas.

Seimo narys V. Bakas kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją prašydamas įvertinti, ar priimdamas sprendimą dėl migrantės teisėjas nepažeidė Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso bei Lietuvos Respublikos teisėjų etikos kodekso nuostatų.

Seimo nario V. Bako nuomone, teisėjas galėjo neišsamiai ištirti bylos aplinkybes, nenustatė, kad kaltinamoji, kuri padarė nepavojingą baudžiamąjį nusižengimą, yra trijų mažamečių vaikų mama ir yra maitinanti motina, o jos vyras negali vykdyti visavertės mažamečio vaiko priežiūros. V. Bakas prašo įvertinti, ar teisėjas nepažeidė teisingumo ir nešališkumo principų, priimdamas tokį sprendimą, kokių iki šiol paprastai teismai nepriimdavo, ir taip galimai diskriminavo kaltinamąją.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą