Įvairenybės

Seimo nario Valdo Rakučio pranešimas: „Pilietinio ir patriotinio ugdymo problemos Lietuvoje. Kaip mūsų mokyklą baigęs jaunimas yra pasirengęs atlikti savo pilietines pareigas?“

  

Gegužės 5 d. 12 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo nario Valdo Rakučio organizuojama spaudos konferencija: „Pilietinio ir patriotinio ugdymo problemos Lietuvoje. Kaip mūsų mokyklą baigęs jaunimas yra pasirengęs atlikti savo pilietines pareigas?“

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pilietiniam ir patriotiniam ugdymui skiria išskirtinį dėmesį, orientuodamasis į Vyriausybės programos nuostatas. Vyriausybės programoje įtvirtintas visuotinio saugumo principas, kuris remiasi tiek Lietuvos kariuomenės, tiek visos valstybės, jos piliečių aktyviu dalyvavimu bei pasirengimu ginkluotai gynybai, kovai su nekarinėmis grėsmėmis; tiek valstybės institucijų, tiek visuomenės įsitraukimu.

NSGK narys, vykdydamas parlamentinės kontrolės pareigą, inicijavo esamos padėties įvertinimą ir užklausė Lietuvos kariuomenės, kaip pilietiškai, patriotiškai ir fiziškai pasirengę jaunuoliai ateina atlikti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos į Lietuvos kariuomenę, kokios yra jų žinios bei pilietinės ir patriotinės nuostatos.

Gautiems atsakymams įvertinti bei siekiant pateikti informaciją visuomenei, organizuojama spaudos konferencija, kurioje dalyvaus komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, komiteto narys Valdas Rakutis, Lietuvos kariuomenės atstovas ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LIJOT) prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas.

Spaudos konferencijos metu bus aptartos šios temos:

Spaudos konferencijos organizavimo priežastis, procesas ir rezultatų reikšmė. Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos Prezidento ir Seimo NSGK teikiamas prioritetas pilietinio ir patriotinio ugdymo tema. V. Rakutis.

Pilietinių ir patriotinių nuostatų reikšmė krašto gynybai ir saugumui, NSGK komiteto veiklos, remiančios šį veiklos barą. NSGK pirmininkas L. Kasčiūnas.

Šauktinių nuostatos ir jų pilietinis, patriotinis pasiruošimas Tėvynės gynybos atveju. Lietuvos kariuomenės atstovas.

Jaunimo organizacijų narių nuostatos. Ko reikėtų stiprinant jaunimo pilietinį pasiruošimą ir kokio rezultato būtų galima tikėtis? LIJOT prezidentas L. K. Vaičiakas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą