Sportas

Seimo nario Tomo Bičiūno pranešimas: „Netikėtai sužlugo Sporto įstatymo svarstymas Seimo komisijoje – ministerija kaltinama ignoruojanti sporto bendruomenės siūlymus“

2021 m. birželio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos narys Tomas Bičiūnas pasakoja, kad komisijoje svarstant siūlymus dėl Lietuvos Respublikos sporto įstatymo pakeitimo netikėtai kilo sąmyšis.

„Komisijos nariai stebėjosi, kodėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atmetė daugiau nei 50 įvairių sporto bendruomenės organizacijų pasiūlymų dėl įstatymo pakeitimų. Aš ir keletas kolegų atsisakėme parengtoms išvadoms pritarti „bendru sutarimu“. Todėl ėmėme balsuoti dėl kiekvieno siūlymo atskirai“, – prisimena Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys T. Bičiūnas.

Parlamentaras sakė negalįs atsikratyti įspūdžio, kad ministerija dar ne iki galo tapo sporto (ne tik švietimo) ministerija.

Po kelių balsavimų ėmė aiškėti, kad komisijos narių nuomonė nesutampa su ministerijos pateiktais vertinimais. Nutarta padaryti pertrauką, kad būtų tinkamai pasiruošta balsuoti.

Sporto bendruomenės atstovai siūlo aiškiau apibrėžti sporto finansavimo tvarką ir šaltinius, pertvarkyti Sporto rėmimo fondą, spręsti manipuliavimo sporto rezultatais problemą, plėtoti aukšto meistriškumo sportą, steigti Nacionalinę sporto tarybą, tobulinti sporto veiklos sutartis ir reikalavimus fizinio aktyvumo ar sporto specialistams bei instruktoriams, apibrėžti nacionalinę sporto šakos federaciją ir jos kompetenciją, reglamentuoti sporto agentų veiklą, užsiimti sporto valdymo duomenų baze, užtikrinti lygias galimybes – ir kt.

Siūlymus dėl įstatymo keitimo pateikė asociacija „Nacionalinė krepšinio lyga“, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, Lietuvos asociacija „Gimnastika visiems“, Lietuvos krepšinio trenerių asociacija, Nacionalinė dziudo asociacija, Lietuvos krepšinio federacija, Etninės kultūros globos taryba, Nacionalinė sporto federacijų asociacija, Lietuvos techninio sporto federacijų asociacija, Europos meistrų žaidynių ir Pasaulio meistrų žaidynių dalyvis Saulius Lapienis.

Parlamentaras, pedagogas T. Bičiūnas sako nesuprantąs, kodėl sporto bendruomenės pasiūlymus ignoruojantys ministerijos atstovai vis sugrįžta su tuo pačiu problemų aplanku. „Negi į ministeriją reikia užeiti pro langą?“ – ironizavo parlamentaras, prisiminęs mokytojų streikus, kuriuose ir pats dalyvavo.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą