Įvairenybės

Seimo nario Petro Gražulio pranešimas: parlamentaras siūlo Seimui kreiptis į NATO, kad Lietuvą saugotų ne Vokietijos brigada, o JAV arba Didžiosios Britanijos divizija

2022 m. birželio 23 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo narys Petras Gražulis siūlo Seimui priimti rezoliuciją, kuria būtų reaguojama į stiprėjantį Rusijos spaudimą Lietuvai dėl tranzito į Kaliningradą ir nevykdomus Vokietijos pažadus dėl sunkiųjų ginklų teikimo Ukrainai.

Rezoliucijos projekte atkreipiamas dėmesys į tai, kad Vokietija nori savo karių brigadą, kuri turėtų ginti Lietuvą, laikyti ne Lietuvoje, o Vokietijoje, ir kad JAV bei Didžioji Britanija yra daug kartų patikimesnis partneris nei Vokietija, o tai rodo pastarosios neryžtingas elgesys Ukrainoje.

Todėl Seimo narys P. Gražulis siūlo Seimui kreiptis į NATO, kad būtų pakeistas NATO didžiųjų valstybių pasiskirstymas Baltijos šalyse numatant, kad Lietuvoje būtų dislokuotos ne Vokietijos, o Didžiosios Britanijos ar JAV karinės pajėgos, ir padidinti jas nuo bataliono iki divizijos.

Rezoliucijos projektas:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/cb6b9cf0f2e611ecbfe9c72e552dd5bd?positionInSearchResults=7&searchModelUUID=cda0d641-d842-4c90-834f-e29e238246d1

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą