Transportas

Seimo nario Mindaugo Skritulsko pranešimas: „Seimas suvienodino administracinę atsakomybę už greičio viršijimą motociklų ir automobilių vairuotojams“

2022 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimas, nė vienam parlamentarui nebalsavus prieš, pritarė Seimo nario Mindaugo Skritulsko inicijuotai Administracinių nusižengimų kodekso pataisai, kuria siekiama suvienodinti atsakomybę už greičio viršijimą motociklų ir automobilių vairuotojams. Nors motociklų vairuotojams važiuoti leidžiama tokiu pat maksimaliu greičiu kaip ir lengvojo automobilio vairuotojams, tačiau viršijus greitį daugiau kaip 30 km/h jiems privalomai atimama teisė vairuoti nuo 3 iki 6 mėnesių, kai tuo tarpu lengvųjų automobilių vairuotojams padarius žymiai didesnį pažeidimą – viršijus greitį daugiau nei 50 km/h, privalomai atimama teisė vairuoti tik vieną mėnesį, t. y. tris kartus trumpesniam laikui.

Nėra logikos, kad motociklų vairuotojams taikoma tokia pati atsakomybė už maksimalaus greičio viršijamą kaip ir pradedantiesiems vairuotojams ar tiems, kurie veža daugiau kaip 9 keleivius, t. y. tiems vairuotojams, kuriems taikomi kiti leistino maksimalaus greičio ribojimai. Pažymėtina, kad už šį nusižengimą motociklų vairuotojai mažiausiai 3 mėnesiams praranda teisę vairuoti visas transporto priemones, o tai tam tikrai daliai vairuotojų gali sukelti problemų dirbti ir gauti pajamų.

Atkreiptinas dėmesys, kad jokioje kitoje Europos šalyje tokia diferencijuota atsakomybė automobilių ir motociklų vairuotojams nėra taikoma. Tuo tarpu Lietuvoje tokia atsakomybė taikoma beveik daugiau nei 30 tūkstančių motociklų vairuotojų atžvilgiu.

Seimo nario M. Skritulsko teigimu, suprantama, kad daugumai visuomenės kelia nepasitenkinimą motociklų vairuotojai, reikšmingai viršijantys greitį ir keliantys pavojų eismo dalyviams, tačiau tokių pažeidėjų ir jų daromų nusižengimų nustatymo problemos negalima spręsti taikant diskriminacines atsakomybės nuostatas. 

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą