Verslas

Seimo nario Lino Kukuraičio pranešimas: „Baikite kalbėti apie darbą iki gyvos galvos“

2021 m. balandžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai Seime atstovaujantis Linas Kukuraitis ragina valdančiuosius tuojau pat stabdyti diskusijas apie galimybę ilginti pensinį amžių iki 72 metų. „Galiu padėti valdantiesiems ir pasakyti, jeigu jie nedrįsta – apie jokį senatvės amžiaus ilginimą negali būti net kalbos“, – sako L. Kukuraitis.

Buvusio ministro teigimu, bet kokie svarstymai apie tai, kada ir kaip Lietuvoje galėtų didėti amžius, reikalingas norint išeiti į pensiją, šiuo metu tik kelia įtampą visuomenėje ir neduoda jokios naudos. „Visi yra pavargę nuo karantino ribojimų, visuomenėje gausu įtampos, vyresnio amžiaus žmonių nedarbas šiuo metu didelis ir nemažėja, verslai praneša apie bankrotus ir būtinybę atleisti žmones. Tokiam kontekste net diskusija apie pensinio amžiaus didinimą yra žmonių gąsdinimas ir ją reikia baigti dabar“, – sako L. Kukuraitis.

Seimo nario teigimu, kalbėti apie vyresnio amžiaus žmonių ilgesnį išlikimą darbo rinkoje yra būtina, tačiau ne tokiame kontekste. „Visuomenė sensta, tačiau visos eskaluojamos prognozės paremtos senomis metodikomis, darbo pobūdis keičiasi vystantis technologijoms, tad visiškai neaišku, kas mūsų laukia. Tikrai daug protingiau yra nuosekliai diskutuoti apie tai, kaip padėti vyresnio amžiaus žmonėms įsidarbinti ir išlaikyti darbą, nei nieko nesiūlant gąsdinti, jog mirtis ateis pirma nei pensija“, – sako L. Kukuraitis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą