Įvairenybės

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Seimo Aplinkos apsaugos komitete – parlamentinė kontrolė dėl kritinės Kuršių marių vandens būklės“

2022 m. kovo 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nario Lino Jonausko iniciatyva Seimo Aplinkos apsaugos komitete trečiadienį vyks parlamentinė kontrolė dėl itin didelės Kuršių marių taršos. 

Pasak parlamentaro, situacija dėl taršos Kuršių mariose nekinta jau dešimtmetį ir yra  kritiniame lygyje.

„Nuo 2011 metų ekologinė Kuršių marių būklė bloga, o paskutiniai aplinkosaugos tyrimų rezultatai rodo, kad ji išlieka kritinėje būklėje ir yra labai bloga. Neišvalytos nuotekos į Kuršių marias patenka iš gyventojų namų ir verslo subjektų, stipriai teršia žemės ūkis, kuris lemia didelę azoto ir fosforo koncentraciją. Tokia prasta ekologinė Kuršių marių būklė veikia visą marių ekosistemą. Negalėsime atkurti nykstančius Kuršių marių žuvų išteklius, jei tarša ir toliau bus tokia milžiniška. Būtina imtis aktyvesnių veiksmų mažinant taršą“, – sako  L. Jonauskas.

Seimo narys tikisi, kad parlamentinės kontrolės metu paaiškės, kodėl per dešimtmetį situacija Kuršių mariose tik dar labiau pablogėjo, kas šiuo metu daroma dėl taršos mažinimo ir kokie papildomi sprendimai reikalingi, kad būtų pasiektas proveržis ir vandens būklė imtų gerėti.

Seimo Aplinkos apsaugos komitete Kuršių marių taršos problemą ir galimus jos sprendimo būdus su Seimo nariais aptars Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos agentūros atstovai.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą