Įvairenybės

Seimo nario Lino Balsio pranešimas: „Sutariama dėl Radiacinės saugos centro savarankiškumo“

2020 m. birželio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

Sveikatos reikalų komitetas pritarė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma išlaikyti Radiacinės saugos centro savarankiškumą ir nejungti jo prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kaip tai buvo numatyta Sveikatos apsaugos ministerijos planuose.

Įstatymo pataisų iniciatorius Seimo narys Linas Balsys teigia, kad sprendimas išlaikyti Radiacinės saugos centro savarankiškumą – itin svarbus dėl mūsų žmonių saugumo.

„Džiaugiuosi, kad atsirado politinis sutarimas nejungti Radiacinio saugos centro prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Lietuvos pašonėje pradėjus veikti Astravo atominei elektrinei turime dar labiau stiprinti radiacinę saugą, bus būtinas greitas sprendimų priėmimas, reakcija branduolinių ar radiologinių avarijų atveju. Dabar šis už radiacinę saugą atsakingas ir tarptautinių institucijų pripažįstamas centras turi visas galimybes veikti neatidėliotinai. Radiaciniam saugos centrui praradus savarankiškumą sprendimai turėtų pereiti sudėtingesnį biurokratinį mechanizmą, būtų gaištamas svarbus laikas. Viliuosi, kad ir balsuojant Seimo plenarinių posėdžių salėje nuostata dėl Radiacinės saugos centro savarankiškumo išlaikymo išliks“, – sakė L. Balsys.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą