Studijos

Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus pranešimas: „Seime aptarti viešieji pirkimai kultūros srityje“

Balandžio 7 d. Seime įvyko konferencija-apskritojo stalo diskusija „Sklandūs viešieji pirkimai kultūroje: misija (ne)įmanoma?“

Renginys organizuotas siekiant atverti plataus pobūdžio diskusiją tarp Vyriausybės, Seimo, Prezidentūros ir kultūrinių organizacijų atstovų. Konferencijoje buvo kalbėta ir diskutuota apie viešųjų pirkimų pakeitimus, kurie įsigaliojo 2021 m. pradžioje, šių pakeitimų sukeliamus iššūkius ir jų sprendimo būdus. „Naudoti viešuosius finansus turime efektyviai ir skaidriai, o viešųjų pirkimo organizavimas neturi būti kliūtis kurti ir vystyti kultūros projektus“, – sakė renginio globėjas Seimo narys Kristijonas Bartoševičius.

Konferencijoje ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis patikino dirbantis su komanda, kad viešieji pirkimai būtų maksimaliai efektyvūs ir nebereikėtų gyventi nepasitikėjimo laikotarpyje. „Tam, kad pasitikėjimo būtų daugiau reikia atlikti tam tikrus praktinius veiksmus tiek įstatymuose, tiek požiūriuose“, – sakė V. Jurgutis. Viceministro išsakytoms mintims pritarė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorius Darius Vedrickas, įvertinęs konferencijos svarbą: „Turime galimybę susitikti ir nuoširdžiai pasikalbėti, o bendravimas ir bendradarbiavimas visuomet yra geresnis ir konstruktyvesnis, kai išsakome tai, kas mus neramina.“ VPT vadovui pritarė ir Ministrės Pirmininkės patarėja Gabrielė Žaidytė, teigdama, kad tai yra puiki platforma šnekėti apie kylančias problemas ir viena iš sąlygų siekiant pažangos tų problemų sprendimui. Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas Mindaugas Bundza pažymėjo, kad labai svarbu atkreipti dėmesį į administracines naštas, kurios gali kilti, todėl svarbu nepamiršti ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo.

Be Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros atstovų konferencijoje aktyviai dalyvavo ir problemas identifikavo kultūros organizacijų atstovai, kurie šio renginio metu išgirdo atsakymus į savo klausimus bei VPT ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos rekomendacijas. Konferencijos diskusijoje dalyvavęs Kultūros ministerijos kancleris Rolandas Kvietkauskas paminėjo, kad ministerija labai vertina tokio pobūdžio formatus ir skatina dalijimąsi patirtimi.

Konferencijos globėjas Seimo narys K. Bartoševičius, užbaigdamas renginį sakė, kad visi žmonės ir vykstantys procesai susiveda į vieną grandinę, todėl ir problemų sprendimas kiekvienoje grandyje turi būti bendras visų pastangų rezultatas, kad viešųjų pirkimų organizavimas padėtų rengiant kultūros projektus.

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą