Verslas

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras ragina Lietuvos banką gerinti bankų klientų informavimą

2020 m. gruodžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Lietuvos banką, atkreipdamas dėmesį į nuolat augančius mokesčius už bankų ir kitų finansinių institucijų operacijas grynaisiais pinigais.

„Bankai vis didina mokesčius už operacijas su grynaisiais pinigais, neretai iškart keliais šimtais procentų, tačiau klientai apie tai informuojami netinkamai, atsiunčiant kokią nors nuorodą į ilgą dokumentą ar pan. Parduotuvėje aiškiai matome, kiek kainuoja kuri prekė, o bankinių paslaugų įkainiai yra randami sudėtingai, dėl to neretai žmonės skundžiasi, kad permokėjo už atskirą operaciją ir būtų jos nevykdę, jei būtų žinoję, kiek tai kainuos“, – kalbėjo parlamentaras.

Lietuvoje neseniai paviešintas atvejis, kai klientas, įnešęs grynųjų pinigų į savo bankinę kortelę, už operaciją gavo 60 eurų sąskaitą.

„Sveikinu iniciatyvą perkelti kuo daugiau paslaugų į elektroninę erdvę, bet tai turi būti daroma aiškiai ir skaidriai. Lietuvos bankas galėtų sutarti arba įpareigoti finansines institucijas aiškiau nurodyti kiekvienos operacijos įkainius. Tam galėtų būti pasitelkiamos išmaniosios technologijos, bankomatai, internetas, trumposios žinutės ir kitokie būdai“, – sakė K. Masiulis.

2019 m. 88 proc. Lietuvos gyventojų turėjo atidarytą mokėjimo sąskaitą pas Lietuvos ar užsienio mokėjimo paslaugų teikėją.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą