Transportas

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Seimas pritarė siūlymui automobilių taršos mokestį įskaityti tiesiai į savivaldybių biudžetus“

2021 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Eugenijaus Sabučio parengtoms Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama automobilių taršos mokestį nuo 2022 metų pervesti į savivaldybių, o ne į valstybės biudžetą.

Seimo narys E. Sabutis pabrėžė, kad šiandien balsuodami ir pritardami pataisoms, parlamentarai pasiuntė aiškų ženklą savivaldybėms, kad Seimas yra pasiruošęs kalbėtis su regionais dėl pasiryžimo stiprinti savivaldybių savarankiškumą.

„Kaip žinia, šiuo metu visos pajamos iš transporto priemonių registracijos mokesčio yra įskaitomos į valstybės biudžetą. Įstatymo projektu siekiama nustatyti naują tvarką, pagal kurią vadinamasis automobilių taršos mokestis būtų įskaitomas į savivaldybių biudžetus. Mano manymu, tai yra vienas pirmųjų žingsnių šios kadencijos Seime, stiprinant savivaldą“, – sakė E. Sabutis.

Pasak parlamentaro, pateikti duomenys rodo, kad per 2020 m. nuo šio mokesčio įsigaliojimo, į valstybės biudžetą buvo surinkta apie 15,5 mln. eurų, o pirmaisiais šių metų mėnesiais jau surinkta beveik 4 mln. eurų. Remiantis minėta statistika ir išliekant tokioms pačios tendencijoms, galima teigti, kad šio mokesčio pajamos savivaldybių biudžetus galėtų papildyti kasmet apie 28 mln. eurų.

„Gautos lėšos bus panaudotos aplinkosauginėms reikmėms transporto srityje, taip pat įgyvendinat kitas oro taršos mažinimo priemones. Savivaldybės būtų labiau įgalintos ir finansinėmis paskatomis motyvuotos sparčiau atnaujinti viešąjį transportą, užtikrinti dviračių ir pėsčiųjų takų plėtrą, taip pat kurti žaliąsias erdves, pavyzdžiui, sodinti augalų masyvus šalia didžiausių taršos šaltinių“, – pabrėžė Seimo narys.

Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo projektui pritarta po pateikimo; svarstymas ir priėmimas numatytas Seimo pavasario sesijoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą