Korona virusas - Karantinas,  Politika ir teisė

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: parlamentaras siūlo Kauno savivaldybei švelninti COVID-19 pasekmes gyventojų namų ūkiams

2020 m. balandžio 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kupčinskas kreipėsi į Kauno savivaldybę ir jos valdomą AB „Kauno energija“, siūlydamas neatidėliotinai grąžinti permokas šilumos vartotojams. AB „Kauno energija“ 2015–2018 m. laikotarpiu gavo 14,9 mln. Eur papildomų pajamų, kurias sudarė vartotojų permokos už šilumos tiekimą ir kurias buvo nuspręsta grąžinti vartotojams tik per kitus 4 metus, atitinkamai mažinant šilumos kainą. Tokia vartotojų ne savo noru suteikta beprocentinė „paskola“ AB „Kauno energija“ vidutiniškai kiekvienam namų šilumos ūkiui sudaro apie 120–140 eurų ir ji bus sugrąžinta tik 2022 m.

„Šiuo metu siaučiančio viruso COVID-19 ekonomines pasekmes neišvengiamai pajus visi Lietuvos namų ūkiai. Verslo, valstybės institucijų ir visuomenės solidarumo ir socialinės atsakomybės pavyzdžiai šiuo laikotarpiu įkvepia ir skatina įvertinti kiekvieną galimybę ir priemonę, kuri leistų sušvelninti COVID-19 poveikį tiek verslo tolimesniam veikimui, tiek gyventojų pajamų ir išlaidų subalansavimui. Todėl siūlau neignoruoti iniciatyvos ir priimti sprendimą grąžinti gyventojų permokas nelaukiant 2022 m.“, – sako A. Kupčinskas.

Seimo narys kartu siūlo solidarizuotis su kitomis savivaldybėmis, kurios jau priėmė sprendimus dėl komunalinių paslaugų mokesčių atidėjimo ir delspinigių netaikymo epidemijos laikotarpiu savo gyventojams. Jo nuomone, AB „Kauno energijos“ ir jos pagrindinės akcininkės – Kauno miesto savivaldybės – sprendimai atlikti užskaitas ir grąžinti vartotojams permokas anksčiau laiko, užskaitant jiems mokesčius už 2020 m. mėnesius, pasitarnautų miestiečių ir vietos valdžios bendrystei bei supratingumui, kartu pademonstruotų Šilumos tiekimo įmonės socialinę atsakomybę ir aukštą pasitikėjimo reitingą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą