Politika ir teisė

Seimo nariai R. Tamašunienė ir Česlavas Olševskis prašo  atlikti parlamentinę kontrolę dėl situacijos  nustatant AB „Vilniaus paukštynas“ sanitarinę apsaugos zoną  

2022 m. lapkričio 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo nariai Rita Tamašunienė ir Česlavas Olševskis kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą ragindami surengti komiteto posėdį ir atlikti parlamentinę kontrolę dėl situacijos  nustatant Vilniaus rajono AB „Vilniaus paukštynas“ sanitarinę apsaugos zoną (SAZ).

Vilniaus rajono Rudaminos, Kalviškių ir Dusinėnų kaimų gyventojai gauna Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus rajono skyriaus pranešimus, kad jų žemės sklypai 1000 m atstumu aplink AB „Vilniaus paukštynas“ paukštidžių sklypus bus priskirti kaip patenkantys į ūkinės veiklos sanitarines apsaugos zonas.

Neatsižvelgdamos į žemės sklypų savininkų prieštaravimus, nepareikalavusios iš AB „Vilniaus paukštynas“ atlikti poveikio visuomenės sveikatai ir aplinkai vertinimų (paukštynas veiklą pradėjo prieš 1970 m.), valstybinės institucijos pradėjo specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įrašymą į Nekilnojamojo turto kadastrą ir Nekilnojamojo turto registrą.

Gyventojai, bendruomenės, taip pat žemės sklypų savininkai nesutinka su tokiais apribojimais bei sprendimais ir siekia adekvataus sanitarinės zonos poreikio įvertinimo.

Atkreiptinas dėmesys, kad tokie SAZ apribojimai taikomi ne tik privačių gyventojų sklypams, bet ir įrašomi visuomeninės paskirties sklypams, kuriuose jau egzistuoja švietimo, kultūros įstaigos, vaikų darželiai (pvz., Rudaminos vaikų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“). 

Daugiau informacijos:

Seimo nariai

Rita Tamašunienė, tel. (8 5) 239 6706, el. p. rita.tamasuniene@lrs.lt

Česlav Olševski, tel. (8 5) 239 6337, el. p. ceslav.olsevski@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą