Įvairenybės

Seimo nariai dalyvaus NATO Parlamentinės Asamblėjos 67-ojoje metinėje sesijoje

2021 m. spalio 8 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Audronius Ažubalis ir nariai Arvydas Pocius bei Tomas Bičiūnas dalyvaus NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) metinėje sesijoje Lisabonoje (Portugalijos Respublika).

„Vienas iš Seimo delegacijos tikslų šioje sesijoje – kad jos priimtuose dokumentuose atsispindėtų ir realijos, su kuriomis dabar susiduria tiek Lietuva, tiek NATO valstybės narės. Norime, kad būtų pabrėžtas sąjungininkų solidarumas su valstybėmis, kurios dėl savo vertybinės politikos patiria beprecedentį politinį ir ekonominį Kinijos spaudimą. Taip pat teikiame siūlymus, kad NATO valstybės būtų solidarios su Rytų flango valstybėmis, šiuo metu patiriančiomis Baltarusijos suprojektuotą hibridinio karo akciją, naudojant tam nelegalius migrantus“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui komentavo Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas A. Ažubalis.

Asamblėjos 67-ojoje metinėje sesijoje numatoma peržiūrėti „NATO 2030“ planą ir NATO strateginės gynybos ir saugumo koncepciją. Taip pat numatoma aptarti pamokas, išmoktas dalyvaujant misijose Afganistane. Sesijoje bus kalbama apie demokratijos atsparumą ir dezinformaciją, Rusijos ir Kinijos politiką, pokyčius Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikos regione, klimato kaitą, ginklų kontrolę. Bus peržiūrėtos išlaidos gynybai ir inovacijų sričiai.

NATO valstybių parlamentarai penkiuose Parlamentinės Asamblėjos komitetuose aptars penkiolikos išsamių politikos ataskaitų projektus ir priims rekomendacijas, skirtas NATO valstybių vyriausybėms ir parlamentams.

Seimo narius Seimo valdyba komandiravo spalio 8–12 d.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą